Ekskursija Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā

Rūdolfs Blaumanis Oskara Rāviņa dzīvoklī Pēterburgā, 1901.–1903. gads.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12-9) šovasar aicina apmeklēt muzeja speciālistu vadītās tematiskās ekskursijas un priekšlasījumus, kas veltītas dažādiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa dzīves un daiļrades aspektiem. Laikposmā no 17. jūnija līdz 26. augustam tiek piedāvātas septiņas ekskursijas un priekšlasījumi.

Nākamās ekskursijas un priekšlasījumi:

3. septembris plkst. 12.00 priekšlasījums muzejā “Jaņa Rozentāla daiļrades interpretācija XX gadsimta gaitā”.

20. gadsimta sākumā Alberta ielas 12. nama 9. dzīvoklis bija gleznotāja Jaņa Rozentāla un viņa sievas, somu dziedātājas Ellijas Forseles-Rozentāles ģimenes mājoklis. Neilgu laiku kā apakšīrnieks kādā no plašā dzīvokļa istabām mitinājās arī rakstnieks Rūdolfs Blaumanis. Vasaras tematisko ekskursiju un priekšlasījumu ciklā piedāvājam vairāk uzzināt par dažādiem J. Rozentāla un R. Blaumaņa biogrāfijas un daiļrades aspektiem, par to, kādas izmaiņas laika gaitā piedzīvojusi Alberta iela un kur vēl Rīgā ir vietas, kas saistītas ar Jani Rozentālu un Rūdolfu Blaumani. Dažas no ekskursijām noritēs muzejā, bet dažas vedīs arī ārpus telpām pilsētas ielās.

Biļešu cenas: Ekskursija vai priekšlasījums: 3.00 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem 2.00 EUR.