Ekskursija “Jūgendstils gleznotāja mājoklī”

Jaņa Rozentāla darbnīca. Gar sienām vairākas gleznas, viena glezna uzlikta uz molberta. Pa labi - rakstāmgalds.

6. jūlijā plkst. 18.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9) aicina apmeklēt tematisko ekskursiju “Jūgendstils gleznotāja mājoklī”.

Jūgendstila arhitektūra un māksla ir būtiska Latvijas kultūras daļa, kas joprojām piesaista uzmanību ar formu un dekoru daudzveidību un krāšņumu. Jūgendstila mantojuma plašāk pazīstamā daļa ir Rīgas jūgendstila arhitektūra, taču nozīmīgas ir arī šī stila izpausmes citos mākslas veidos.

Iepazīties ar jūgendstila daudzveidību Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina trešdien, 6. jūlijā, plkst. 18.00, kad muzejā notiks tematiskā ekskursija “Jūgendstils gleznotāja mājoklī”. Ekskursijas gaitā būs iespējams iepazīties ar jūgendstila laika interjeru un tā iekārtas priekšmetiem gleznotāja Jaņa Rozentāla dzīvoklī, paša mākslinieka projektētajām mēbelēm un, protams, gleznām un grafikas darbiem.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs šovasar aicina apmeklēt muzeja speciālistu vadītās tematiskās ekskursijas, kas veltītas dažādiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa dzīves un daiļrades aspektiem. Nākamās ekskursijas gaidāmas:

23. jūlijs plkst. 11.00 “Rūdolfa Blaumaņa dzīve Rīgā” (ekskursija muzejā);

30. jūlijs plkst. 17.00 “Rozentāla Rīga” (ekskursijas sākums muzejā, turpinājums Rīgas ielās);

12. augusts plkst. 11.00 “Alberta iela cauri laikiem” (ekskursijas sākums muzejā, turpinājums Alberta ielā).

 

Biļešu cenas: Ekskursija muzejā: 2.50 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem 1.50 EUR.