Ekskursija pirms izrādes “Ragana”

Raiņa un Aspazijas māja

19. janvārī plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas māja piedāvā apmeklēt muzeja eksperta Jāņa Zālīša aizraujošu ekskursiju Raiņa un Aspazijas mājā.

Ekskursija muzejā piedāvāta sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri, jo tā repertuārā šobrīd ir Aspazijas luga “Ragana”. 19. janvārī izrādes apmeklētāji aicināti sākumā doties uz ekskursija Raiņa un Aspazijas mājā, savukārt 19.00 – skatīties pašu izrādi Ģertrūdes ielas teātrī, kas atrodas 20 minūšu gājiena attālumā.

Uzrādot Raiņa un Aspazijas mājas ieejas biļeti, iespējams iegādāties biļeti uz izrādi “Ragana” ar 30% atlaidi no biļetes pamatcenas.

Ieejas maksa muzejā: 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR
Ekskursija bez maksas.
Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa telefonu 29254193 vai e-pastu rainis.maja@memorialiemuzeji.lv

 

Aspazijas luga “Ragana” tapa laikā, kad dzejnieces un dramaturģes lugas tika iestudētas Rīgas Latviešu teātrī, tomēr sievietes stāvoklis sabiedrībā, runājot dzejnieces vārdiem, “tinās melnas nakts dūmakā”. Arī šodien, gandrīz 130 gadus vēlāk, līdztiesības ideja ar Aspazijas roku uzstājīgi klauvē pie mūsu kultūras namdurvīm, no jauna taujājot, ar kādiem līdzekļiem ne tikai iespējams, bet arī vērts piepildīt savus sapņus un ilgas?

Izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas valodas krāšņajam rakstam, ar balss un ritma spēlēm izgaismo “Raganas” stāstā glabāto pavedienu par sievietes pieredzi, piepildot savas ilgas un sapņus. Ragana “ar visu savu liesmaino būtību no vecās dzīves ārā lauzdamās un nespēdama vēl jaunā gaismā atrast sev stāvokli, ar tūkstoš taustekļiem vēl pie vecā turēdamās un tā mūžīgās pretrunās svaidīta,*” iedegas, top spilgtāka un kļūst par ugunsgrēku, līdz oglei sadedzinot sevi un citus.

Sakausējot mūsu kultūras mantojumu un šodienas realitāti, izrādes radošā komanda pulsējoša bīta pavadībā aicina gaismas un tumsas šķilto dzirksteļu mirdzumā meklēt ceļu viņpus duālistiska pasaules redzējuma un nepārtraukta progresa idejas.

*Aspazija 1924. gada “Teātra Vēstneša” otrajā numurā par lugas “Ragana” tapšanu.

Vairāk par izrādi: ŠEIT