Ģimeņu sestdiena muzejā

Ojāra Vācieša muzejs

Sestdien, 9. martā, plkst. 12.00 Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša ielā 19) aicina ģimenes viesoties muzejā. Kamēr pieaugušie gida pavadībā dosies izzinošā ekskursijā izstādē “Viens”, bērni varēs piedalīties “Dzejdabas” darbnīcā.

Ekskursijas laikā izstādes apmeklētāji tiks iepazīstināti ar izstādes ideju, iepriekš neredzētiem muzeja priekšmetiem un to saistību ar Ojāra Vācieša dzīves izaicinājumiem, kā arī vientulības tēmu dzejnieka dzīvē un daiļradē.

Kamēr pieaugušie aplūkos izstādi gida pavadībā, bērniem būs iespēja piedalīties “Dzejdabas” darbnīcā, kopā ar Ojāra Vācieša dzejas tēliem sperot pirmos soļus dzejas un dabas pasaulē.

Pa vidu starp Raiņa 158. un Ojāra Vācieša 90. dzimšanas dienu abu dzejnieku muzejos radīta izstāde “Viens”, kas stāsta gan par abu dzejnieku vientulības sajūtu, gan viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm. Katrā muzejā izstāde caur šīm tēmām vēsta tikai par vienu personību: Ojāra Vācieša muzejā – par Vācieti, Raiņa un Aspazijas mājā – par Raini. Tomēr tikai apmeklējot abas izstādes daļas, var izprast, cik daudz līdzību abiem bijis.

Abu muzeju memoriālās vides papildina līdz šim mazāk eksponēti priekšmeti, bet Jēkaba Nīmaņa skaņu gleznas “rāda” Raiņa un Vācieša dzeju aktieru Jāņa Kroņa un Ivara Krasta izpildījumā.

Izstāde aplūkojama vēl līdz 16. martam.

Izstāde tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 67619905 vai rakstot uz e-pastu vacietis@memorialiemuzeji.lv.

 

Ģimenes biļete: 3,00 EUR

Individuālā biļete: 2,00 EUR