Ģimeņu sestdiena Raiņa un Aspazijas mājā

Raiņa un Aspazijas māja

Sestdien, 24. februārī, plkst. 12.00 Raiņa un Aspazijas māja (Rīga, Baznīcas iela 30) aicina ģimenes viesoties muzejā. Kamēr pieaugušie gida pavadībā dosies izzinošā ekskursijā izstādē “Viens”, bērni varēs piedalīties akmeņu apgleznošanas meistardarbnīcā.

Ekskursijas laikā viena no izstādes “Viens” autorēm Solvita Lapiņa iepazīstinās ar izstādes ideju, iepriekš neredzētiem muzeja priekšmetiem un to saistību ar Raiņa un Aspazijas dzīves izaicinājumiem, kā arī vientulības tēmu Raiņa dzīvē un daiļradē.

Kamēr pieaugušie aplūkos izstādi gida pavadībā, bērniem būs iespēja piedalīties akmeņu apgleznošanas meistardarbnīcā, iepazīt Raiņa un Aspazijas dzeju un viņu dzīves telpu.

Pa vidu starp Raiņa 158. un Ojāra Vācieša 90. dzimšanas dienu abu dzejnieku muzejos radīta izstāde “Viens”, kas stāsta gan par abu dzejnieku vientulības sajūtu, gan viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm. Katrā muzejā izstāde caur šīm tēmām vēsta tikai par vienu personību: Raiņa un Aspazijas mājā – par Raini, Ojāra Vācieša muzejā – par Vācieti. Tomēr tikai apmeklējot abas izstādes daļas, var izprast, cik daudz līdzību abiem bijis.

Abu muzeju memoriālās vides papildina līdz šim mazāk eksponēti priekšmeti, bet Jēkaba Nīmaņa skaņu gleznas “rāda” Raiņa un Vācieša dzeju aktieru Jāņa Kroņa un Ivara Krasta izpildījumā.

Izstāde tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr. 29254193 vai rakstot uz e-pastu rainis.maja@memorialiemuzeji.lv.

 

Ģimenes biļete: 3,00 EUR

Individuālā biļete: 2,00 EUR