Ieslodzītā rakstnieka diena

Jāņa Akuratera muzejs

Otrdien, 15. novembrī, plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) notiks starptautiskajai Ieslodzītā rakstnieka dienai veltīts pasākums, kurā Latvijas PEN informēs un atgādinās par literātiem, kuri daudzviet pasaulē savās mītnes zemēs tiek vajāti, ieslodzīti un represēti par to, ko rakstījuši.

Ieslodzītā rakstnieka diena tiek atzīmēta tieši 15. novembrī un pasaulē notiek jau 41. reizi. Latvijas PEN to organizē kopš 2018. gada. Pasākums, kā iepriekš, notiek Jāņa Akuratera muzejā, jo Jānis Akuraters bija Latvijas PEN kluba priekšsēdis tā aizsākumos Latvijas pirmajā brīvvalsts laikā.

Šajā dienā Latvijas PEN biedri – Inga Gaile, Daina Tabūna, Dainis Deigelis, Ilmārs Šlāpins, Ieva Lešinska – uzstāsies ar mītnes zemēs vajāto un apcietināto autoru darbu tulkojumiem un atdzejojumiem, kā arī ar pašu darbiem, kuros pauž atbalstu tā vai citādi apspiestajai vārda brīvībai un tās dēļ vajātajiem.

Ieejas maksa: 2,00 eiro. Skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti publicitātes pasākumos.