Ieslodzītā rakstnieka diena

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, O. Vācieša ielā 6a, 15. novembrī plkst. 18.00 aicina uz starptautiskajai Ieslodzītā rakstnieka dienai veltītu pasākumu, kurā kopā ar Latvijas PEN klubu notiks “Ukrainas almanaha” atvēršana.

Vakarā paredzēta grāmatas “Ukrainas almanahs” atvēršana. Ideja par almanahu radās vairāk nekā pirms gada, kad Akuratera muzejā notika pasākums Ukrainas atbalstam. Grāmatā apkopoti ukraiņu un latviešu autoru darbi – dzeja, proza un apraksti. Arī Ukrainas himna.

Savus un vajāto pasaules autoru darbu atdzejojumus lasīs Inga Gaile, Ivars Šteinbergs, Aļesja Loseva, Dainis Deigelis, Ilmārs Šlāpins un citi.

15. novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā ieslodzītā rakstnieka diena, kurā sabiedrība ir aicināta atcerēties par literātiem, kas daudzviet pasaulē tiek vajāti, ieslodzīti un represēti par to, ko rakstījuši.

PEN ir starptautiska rakstnieku, publicistu un redaktoru organizācija, kas veicina literatūras izplatību un iestājas par vārda un citas izteiksmes brīvību. Pirmais PEN klubs dibināts Londonā 1921. gadā. Latvijas PEN filiāle tika nodibināta 1928. gadā, arī Jānis Akuraters savulaik bijis PEN priekšsēdis. Tās darbība tika apturēta 1940. gadā, taču okupācijas gados Latvijas un Igaunijas PEN darbojās emigrācijā. Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas PEN aktīvi darbojās līdz 2004. gadam, tās vadītājs bija Knuts Skujenieks. 2018. gada 6. martā atjaunotā biedrība ir šīs organizācijas darbības turpinātāja. Tās vadītāja ir dzejniece Inga Gaile.

Ieejas maksa – 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR.

 

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.