Ieslodzītā rakstnieka diena

Jāņa Akuratera muzejs

Sestdien, 20. novembrī, plkst. 15.00 Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) notiks ieslodzītajiem un vajātajiem pasaules rakstniekiem veltīts Latvijas PEN un Jāņa Akuratera muzeja rīkots pasākums.

Lasījumos un pārdomās dalīsies Inga Gaile, Katrīna Rudzīte, Vika Trenas (Baltkrievija), Dainis Deigelis, Ilmārs Šlāpins, Justīne Vernera un Maira Valtere.

15. novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā ieslodzītā rakstnieka diena, kurā sabiedrība ir aicināta atcerēties par literātiem, kas daudzviet pasaulē tiek vajāti, ieslodzīti un represēti par to, ko rakstījuši.

PEN ir starptautiska rakstnieku, publicistu un redaktoru organizācija, kas veicina literatūras izplatību un iestājas par vārda un citas izteiksmes brīvību. Pirmais PEN klubs dibināts Londonā 1921. gadā. Latvijas PEN filiāle tika nodibināta 1928. gadā, arī Jānis Akuraters savulaik bijis PEN priekšsēdis. Tās darbība tika apturēta 1940. gadā, taču okupācijas gados Latvijas un Igaunijas PEN darbojās emigrācijā. Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas PEN aktīvi darbojās līdz 2004. gadam, tās vadītājs bija Knuts Skujenieks. 2018. gada 6. martā atjaunotā biedrība ir šīs organizācijas darbības turpinātāja. Tās vadītāja ir dzejniece Inga Gaile.

Pasākums notiks “zaļajā režīmā” – to varēs apmeklēt, tikai uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzās tam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties iepriekš, rakstot e-pastā akuraters@memorialiemuzeji.lv

Ieeja: 2.00 EUR, 1.50 EUR (skolniekiem, studentiem, pensionāriem).