Izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās.”

Raiņa un Aspazijas māja
Marijas Leinas glezna "Saulriets". Uz oranža fona attēlota dzeltena saule. Oranžo fonu rotā dažādu zilas un dzeltenas krāsu joslas.

No 1. līdz 28. augustam Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, aplūkojama Latvijā dzimušas un Francijā dzīvojošas mākslinieces Marijas Leinas (Marie Lein) gleznu izstāde “Krāsu prieks. Satikšanās.”

Latvijā dzimusī, bet Parīzē dzīvojošā 23 gadus vecā māksliniece Marija Leina ir meitene ar īpašām vajadzībām, bet ar pārsteidzošu krāsu prieku un brīvības izjūtu savos darbos. Par aizraušanos ar gleznošanu un saviem darbiem viņa stāsta: “Es neprotu zīmēt, es spēlējos ar krāsām. Audekls ir tā vieta, kur ļauju vaļu savai fantāzijai.”

Marija ir piedalījusies vairākos jauno talantu konkursos Parīzē, darbi vairākkārt eksponēti dažādās izstādēs. 2020. gada janvārī viņas darbi bija aplūkojami personālizstāde Parīzē, Centre Paris Anim’ René Goscinny.  Marijas glezna “Maska” rotā biedrības “Dramaturgu asociācija” lugu krājumu “Cilvēkzvērs” (2020).

Izstādē Raiņa un Aspazijas mājā būs skatāmi pēdējo trīs gadu darbi. Izstādes apmeklētāji varēs saņemt Marijas darbu katalogu, kas radīts speciāli šai izstādei, kā arī grāmatzīmes ar jaunās mākslinieces darbiem.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Raiņa un Aspazijas māja uzņem tikai individuālus apmeklētājus un vienas mājsaimniecības locekļus. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju. Ikvienam muzeja apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs.