Izstādes “Ar ķiveri” atklāšana

Ojāra Vācieša muzejs
attēls ar riteņbraucēju koši dzeltenā atstarojošajā vestē, braucējam galvā ir ķivere. Gar ielas malu uz trotuāra ir sabirušas dzeltenas lapas.

10. februārī plkst. 14.00 Ojāra Vācieša muzejā, Ojāra Vācieša ielā 19, Rīgā, tiks atklāta Viktora Irbēna foto izstāde “Ar ķiveri”, kurā asprātīgā veidā tiek pievērsta uzmanība drošības noteikumiem un Pārdaugavas ainavām, braucot ar velosipēdu.

Izstādē skatāmas Viktora Irbēna fotogrāfijas – rīdzinieki, kas, braucot ar velosipēdiem vai skrejriteņiem, lieto ķiveres. Fotogrāfijas papildina Viktora montēti video, kurā skatāmi Ojāra Vācieša iecienītie Pārdaugavas pastaigu maršruti, izbraukti ar velosipēdu.

Par to, kā radās izstādes ideja, Irbēns stāsta: “Izstādes tēma radās, domājot par drošību uz ceļa. Ojāram Vācietim patika daudz staigāt, man patīk braukt ar velosipēdu, un kopš Norvēģijas apmeklējuma ķivere kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu, braucot ar velosipēdu.

Daudzi Rīgā izmanto elektroskūterus, bet nedomā par to, kā sevi un citus pasargāt no traumām. Turklāt itin bieži cilvēki, liekot galvā ķiveri, jūtas neierasti un neērti, domājot, ka tas izskatās muļķīgi. Jo tik daudzi taču neliek! Aprunājoties ar vairākiem riteņbraucējiem, noskaidroju, kad daudzus ķivere ir pasargājusi no traumām un nelaimes gadījumiem. Tad nu secinājums jāizdara pašiem.”

Viktors Irbēns strādā Ojāra Vācieša muzejā un ir Tautas fotostudijas RVR biedrs. Šī ir Viktora otrā izstāde. 2011. gadā Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā bija skatāma fotoizstāde “Ziemeļu pasaka” – Norvēģijas ainavas.

Izstāde muzejā būs aplūkojama no 10. līdz 24. februārim.