Izstādes “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras” atklāšana

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

1. jūlijā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, aicina uz ilustratores un pilsētskicētājas Mašas Zurikovas personālizstādes “Mums ir paveicies dzīvot pie jūras. Jūrmala skiču kladē” atklāšanu.

Izstādē apkopotie akvareļu darbi ataino Jūrmalas koka ēkas un vasarnīcas ar to romantiskajām terasēm un tornīšiem, koka mežģīnēm ap logiem, lēnās dzīves sajūtu un savu unikālo vasaras stāstu, ko māksliniece sajutusi un tvērusi pilsētā. Mašas Zurikovas akvareļu skices dod iespēju apskatīt Jūrmalas koka ēkas no cita skatpunkta un izjust dzīvi pie jūras zīmējumu pēc zīmējuma.

Maša Zurikova ir ilustratore un viena no pilsētskicēšanas kustības aizsācējām Latvijā. Pilsētskicētāji ir globāla mākslinieku kopiena, kas atspoguļo zīmējumos pilsētu, kurā viņi dzīvo vai ceļo, un pieredzi, ko šī pilsēta rada.

Izstāde noris Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, kura ir viena Jūrmalas koka apbūves pērlēm. 1895. gadā būvētajā Rainim un Aspazijai piederējušajā mājā izceļas kokgriezumi un smalkais logu stiklojums, no ielas redzama Rainim tik mīļā, saules pielietā veranda, bet gandrīz 20 gadus vēlāk celtā kaimiņu vasarnīca ar tornīti, balkonu un stikloto verandu ir vēl greznāks jūgendstila paraugs.

Izstādes atklāšanas vakarā apmeklētāji laipni aicināti ņemt līdzi skicēšanas piederumus un brīvā gaisotnē tvert mirkļus vasarnīcā, savukārt 2. jūlijā plkst. 10.30 māksliniece aicina uz skicēšanas meistardarbnīcu “Piedzīvot muzeju”, kurā varēs iegrimt muzeja stāstā, sajust koka vasarnīcas šarmu un uzzīmēt savu pastkaršu kolekciju. Informācija un pieteikšanās: https://www.rigasketchingschool.eu/jurmala-meistarnica-2022

Izstāde Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) aplūkojama līdz 30. septembrim.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.