Izstādes “”Prozas lasījumi” mīnus 25″ atklāšana

Andreja Upīša memoriālais muzejs
Zilibaltā fotogrāfijā redzams spogulis, kurā atspīd "Andalūzijas Suņa" kafejnīcas telpas, kur notiek Prozas lasījumi.

Vēsturisku dimensiju 2022. gada “Prozas lasījumiem” piešķir Andreja Upīša memoriālais muzejs (Rīga, Brīvības iela 38-4), no 6. decembra pulksten 18.00 aicinot uz Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstādi ““Prozas lasījumi” mīnus 25”.

Izstādē būs aplūkojami izcilā fotogrāfa Gunāra Janaiša (1934–2022) darbi, kuros iemūžināti 1997. gada “Prozas lasījumi” mūzikas klubā “Slepenais eksperiments”, Rīgas Latviešu biedrības nama kafejnīcā “Pie Pelēkā runča” un kafejnīcā “Andalūzijas Suns”. Fotogrāfijās redzami tā laika esošie un vēl topošie rakstnieki, dzejnieki un citu radošu profesiju pārstāvji, no kuriem daži šobrīd jau aizsaulē, bet citi joprojām aktīvi turpina savas radošās gaitas. Starp viņiem: Inga Ābele, Regīna Ezera, Nora Ikstena, Gundega Repše, Pauls Bankovskis, Guntis Berelis, Edvīns Raups, Jānis Rokpelnis, Zigmunds Skujiņš un citi.

Vienlaikus, šai pašā dienā, 6. decembrī plkst. 18.00, Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumu 2022” konkursa “Patvertne, patversme, slēptuve” uzvarētāju lasījumi. Uzstāsies Džena Andersone, Baiba Baikovska, Debora Pāvila, Ivars Šteinbergs un Dace Vīgante.

Foto izstāde aplūkojama muzeja darba laikā no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10.00 līdz 17.00.