Jāņa Endzelīna vakars

Jāņa Akuratera muzejs
Attēlā labajā pusē redzams Jāņa Endzelīna portrets, pa kreisi - liels uzraksts Jānim Endzelīnam 150. Teksts ir uz brūna fona

22. februārī, izcilā valodnieka Jāņa Endzelīna 150. dzimšanas dienā, Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, plkst. 18.00 aicina uz valodniekam veltītu pasākumu. Jānis Endzelīns ir baltistikas kā valodniecības nozares pamatlicējs un viens no pasaulē visatzītākajiem latviešu zinātniekiem.

Vakarā piedalīsies filoloģijas doktore, valodniece Sarma Kļaviņa, kas, ievadot Endzelīnam veltīto pasākumu ciklu, 6. februārī Rīgas Latviešu biedrībā jau uzstājās ar priekšlasījumu par dižā valodnieka dzīvi un darbu – “Cildinātais un apkarotais Jānis Endzelīns. 150. gadskārta”. Šoreiz Sarma Kļaviņa pastāstīs par Endzelīna darbību laikā no 1909. līdz 1920. gadam, kad valodnieks strādāja Harkivas universitātē Ukrainā.

Pasākumā piedalīsies arī Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēni un latviešu valodas skolotāji. Tiks lasīti Endzelīna publicistiskas ievirzes darbi un kāda vēstule, tāpat arī Jāņa Akuratera “Kalpa zēna vasaras” fragments, kuru Endzelīns izraudzījās un iekļāva savā “Lettisches Lesebuch” (Heidelberga, 1922). Pasākumā varēs dzirdēt arī paša Endzelīna balsi.

Vakarā atmiņās par savu vectēvu Jāni Endzelīnu dalīsies komponists Imants Zemzaris, savukārt par sastapšanos ar Mīlenbaha-Endzelīna vārdnīcu pastāstīs literatūrvēsturnieks Ilgonis Bērsons.

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 EUR.