Jānim Akurateram – 146

Jāņa Akuratera muzejs
Jānis Akuraters jaunībā

13. janvārī, dzejnieka Jāņa Akuratera 146. dzimšanas dienā, Jāņa Akuratera muzejs iepazīstinās ar muzeja jaunumiem: jaunu virtuālo gidu un tiešsaistes muzejpedagoģisko programmu. Savukārt muzeja Facebook lapā visas dienas garumā varēs vērot tikšanās un sarunas ar muzeja darbiniekiem un draugiem.

Muzeja interjera ekspozīcija ir aplūkojama dzejnieka 1933. gadā celtās savrupmājas abos stāvos un sniedz priekšstatu par Jāņa Akuratera ģimenes dzīvi 20. gadsimta 30. gados. Diemžēl līdz šim cilvēki ar kustību traucējumiem nevarēja aplūkot otrā stāva ekspozīciju. Lai šo problēmu kaut daļēji atrisinātu, aizvadītajā gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrELPA”  finansiālu atbalstu ir izveidots otrā stāva ekspozīcijas virtuālais gids. Atrodoties muzeja pirmajā stāvā, planšetē tagad ir iespējams apskatīt otrā stāva ekspozīciju 3600 filmētās projekcijās un noklausīties vai izlasīt stāstus latviešu, krievu un angļu valodā gan par ekspozīcijas telpām, gan nozīmīgākajiem priekšmetiem. Virtuālā gida prezentācija notiks Jāņa Akuratera dzimšanas dienā, un interesentiem tas būs pieejams jebkurā citā laikā.

Līdzās pasākumiem klātienē, Jāņa Akuratera muzeja Facebook lapā būs iespēja iepazīt šobrīd muzejā esošās Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstādes “Satikšanās” septiņus autorus. Visas dienas garumā J. Akuratera muzeja Facebook lapā par jaunumiem muzejā stāstīs gan muzeja darbinieki, gan viesi.

Jāņa Akuratera dzimšanas dienā pirmo tikšanos ar vidusskolēniem piedzīvos arī jaunā muzejpedagoģiskā programma “Tikšanās ar citām valodām – burvība un izaicinājums” attālināti Zoom platformā. Tās centrā būs stāsts par atdzejošanu un tiem aspektiem, kas savulaik dzejnieku ģimeni rosināja pievērsties dažādu valodu apguvei. Programmā iekļauts video stāsts par Akurateru ģimenes ceļojumiem “pie citām valodām” tiešā un pārnestā nozīmē, kā arī video sižets par Jāņa un Laimas Akurateru bibliotēkām, kurās ir daudz grāmatu svešvalodās, kas atspoguļo abu dzejnieku arvien pieaugošo interesi par valodām un vēlmi atdzejot un tulkot. Programmā būs iekļauti arī praktisks uzdevums, kas iepazīstinās ar atdzejošanas burvību un izaicinājumiem.