Jasmuiža laiku lokos

Raiņa muzejs "Jasmuiža"
Jasmuiža dzīvojamā ēka, skats no Jašas upes puses. Attēlā arī tiltiņš pār upi, koki. 1911. gads. Foto: Jānis Sermonis.

30. oktobrī plkst. 13.00 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Preiļu novads, Aizkalne) aicina uz vasaras sezonas noslēguma pasākumu “Jasmuiža laiku lokos”.

Muzeja kamīnzālē Raiņa muzejs “Jasmuiža” vadītāja Solvita Kleinarte stāstīs par Jasmuižas vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām, par muižas īpašniekiem, apbūvi, kā arī Jasmuižas iedzīvotājiem un uzvārdiem 1897. gada Tautas skaitīšanas dokumentos. Savukārt Jasmuižas muižas īpašnieku Kuzņecovu dzimtas pārstāve Irēna Tarasova (dzim. Kononova) dalīsies ar stāstu par Jasmuižas dzirnavu vēsturi. Ingrīda Kampāne pastāstīs par Jasmuižas katoļu baznīcu, kā arī Grocišku muižu.

Apmeklētāji pie kamīna un dzīvās uguns varēs baudīt aromātisku zāļu tēju un kūku.