Jēkaba Nīmaņa un “Poētiskā kvarteta” koncerts

Raiņa un Aspazijas māja

13. decembrī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, izskanēs Jēkaba Nīmaņa vadītā “Poētiskā kvarteta” koncerts izstādē “Viens”. Ja izstāde vēsta par divu lielu personību – Raiņa un Ojāra Vācieša – līdzībām, tad koncerts aktualizēs divu mākslu – mūzikas un dzejas – neviennozīmīgo līdzāspastāvēšanu.

29. novembrī “Poētiskais kvartets” viesojās Ojāra Vācieša muzejā, kur skatāma daļa no izstādes “Viens”. Koncertā skanēja dzejnieku iedvesmota mūzika, ko radījuši komponisti Pēteris Plakidis, Arturs Maskats un Jēkabs Nīmanis. Par 13. decembra koncertu Raiņa un Aspazijas mājā Jēkabs Nīmanis stāsta: “Decembra koncertā “Poētiskā kvarteta” repertuārā būs dzirdams daudz svaigumu, speciāli šim koncertam veidotas jaunas aranžijas ar Aspazijas, Raiņa, kā arī citu latviešu dzejnieku tekstiem. Līdzās kvarteta vadītāja komponētajām būs arī Jāņa Ķirša, Marģera Zariņa un Kristapa Pētersona dziesmas, kā arī instrumentālas intermēdijas. Joprojām diezgan daudz tiks flirtēts ar tango mūzikas žanru, kurš šim sastāvam ir diezgan parocīgs.”

“Poētiskajā kvartetā” piedalās Baiba Renerte (mecosoprāns), Jēkabs Nīmanis (klarnete), Artūrs Noviks (akordeons), Ivars Ozols (kontrabass).

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/134640

Par izstādi “Viens”

Raiņa un Ojāra Vācieša muzejos radīta izstāde “Viens”, kas stāsta gan par abu dzejnieku vientulības sajūtu, gan viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm. Katrā muzejā izstāde caur šīm tēmām vēsta tikai par vienu personību: Raiņa un Aspazijas mājā – par Raini, Ojāra Vācieša muzejā – par Vācieti. Tomēr tikai apmeklējot abas izstādes daļas, var izprast, cik daudz līdzību abiem bijis.

Abu muzeju memoriālās vides papildina līdz šim mazāk eksponēti priekšmeti, bet Jēkaba Nīmaņa skaņu gleznas “rāda” Raiņa un Vācieša dzeju aktieru Jāņa Kroņa un Ivara Krasta izpildījumā.

Izstādes veidotāji: Raiņa un Aspazijas mājas un Ojāra Vācieša muzeja speciālisti; mākslinieki: Liene Pavlovska, Artis Tauriņš; komponists: Jēkabs Nīmanis.

Izstāde tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.