Kad svētku gaisotne Dzejnieka mājā

Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, O. Vācieša ielā 6a) 9. un 16. decembrī aicina izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas prieku pasākumu programmā “Kad svētku gaisotne Dzejnieka mājā”.

1933. gadā decembrī dzejnieka Jāņa Akuratera ģimene sāka dzīvot savā jaunuzceltajā koka savrupmājā Torņakalnā. Un droši vien pirmie svētki, kuriem ģimene gatavojās un kurus sagaidīja savā mājā, bija Ziemassvētki.

Arī šogad, kad Akuratera mājai aprit 90 gadu, muzejs ir sagatavojis īpašu Ziemassvētku sagaidīšanas programmu 9. un 16. decembrī – ar “dzīvajām bildēm”, istabas teātra izrādi un noslēgumā ar salonkoncertu.

No plkst. 14.00 līdz 16.15 Akuratera mājas istabās apmeklētājiem būs iespējams vērot “dzīvās bildes” – kā kalpone virtuvē rotā piparkūkas, kā Gaišajā salonā dzejnieka meitas draudzenes grezno eglīti, kā dzejnieka kabinetā kādas redakcijas kungi izvēlas laikraksta Ziemassvētku numurā publicējamos dzejoļus, kā Laima priecājas par slidotavas apmeklējumu un kā Marija Anna savai draudzenei stāsta, kā 1905. gada Ziemassvētkos iepazinusies ar Jāni Akurateru.

Plkst.16.30 Kamīnzālē būs iespēja redzēt istabas teātra izrādi “Maldīšanās Svētā naktī”, kas veidota pēc Jāņa Akuratera stāsta par notikumiem kādās Sēlijas lauku mājās Ziemassvētku laikā.

“Dzīvo bilžu” un istabas teātra izrādes režisore Ināra Čakste, tajās piedalīsies amatierteātra “Rampa” aktieri.

Pasākuma programmas noslēgumā Kamīnzālē gaidāms salonkoncerts “Svētku brauciens”, kurā izskanēs kādreizējā Akuratera mājas īrnieka, diriģenta Edgara Račevska komponētās dziesmas (arī ar Jāņa Akuratera un Laimas Akurateres vārdiem) un Ziemassvētku tradicionālās dziesmas Innas Kločko (soprāns), Elizabetes Eleres (soprāns) un Kalvja Kalniņa (baritons) izpildījumā. Koncertmeistare – Ilze Ozoliņa.

Pasākuma programmu atbalsta Rīgas dome.

Visas programmas kopīgā biļete – 5,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,00 EUR

Biļetes uz atsevišķiem programmas pasākumiem – 2,00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR

Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.