Kafejnīca “Asteru laikā”

Mājas kafejnīca "Asteru laikā". Uz oranža fona redzama Raiņa un Aspazijas pagalma fotogrāfija. Redzama muzeja ēka ar trim logiem, zālājs, divi soliņi

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, 2. septembrī aicina uz mājas kafejnīcu “Asteru laikā”, kurā unikālā atmosfērā apvienosies dzeja, kulinārija un sarunas par Aspazijas daiļradi un laiku.

Šogad Aspazijas dzejas krājumam “Asteru laikā” aprit 95 gadi, tas izdots brīdī, kad dzejniece dzīvoja vasarnīcā Jāņa Pliekšāna ielā 5/7. Dzejoļu krājumā dominē skumjas noskaņas, taču Aspazijas liriskā varone demonstrē savu spēju izlauzties tām cauri, un krājuma izskaņā asteres uzmirdz kā zvaigznes.

Mājas kafejnīca “Asteru laikā” piedāvās patīkamu atmosfēru vasarnīcas dārzā, lai radītu brīvu noskaņu sarunām par Aspazijas daiļradi, laikmetu un krājumu “Asteru laikā”. Kafejnīcas apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par dzejas krājuma tapšanas laiku un nozīmi Aspazijas dzīvē, piedalīties dzejas lasījumos un sarunās par dzejoļiem pie kafijas un kūciņām no tuvējās kafetērijas “Bitīte”, kā arī saņemt īpašu vasarnīcas veidotu dzejas izlasi papīra formātā un radīt jaunas dzejas improvizācijas no jau esošajiem Aspazijas dzejoļiem.

Lai apmeklētu kafejnīcu, lūdzam iepriekš sazināties un rezervēt savu laiku. Vienas programmas ilgums ir stunda, cena – 10 eiro no personas.

Pieteikšanās: https://forms.gle/vTMo3B44C4gfj8tr7

vai tālr.: +371 67764295; +371 29239472; e-pasts: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.