Kārļa Barona piemiņas vakars

Krišjāņa Barona muzejs

Sagaidot Lāčplēša dienu, 9. novembrī plkst. 18.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) aicina uz Krišjāņa Barona mazdēlam, Latvijas Bruņoto spēku leitnantam Kārlim Baronam veltītu piemiņas vakaru.

Kārlis Barons (1900–1919) dzimis Krišjāņa Barona dēla Kārļa ģimenē. Latvijas brīvības cīņu pirmajās dienās Kārlis Barons brīvprātīgi iestājās jaunizveidotās Latvijas Republikas dienestā Atsevišķās studentu rotas rindās. Tās sastāvā Barons piedalījās cīņās pret lielinieku spēkiem Kurzemē un Zemgalē, tostarp Saldus un Jaunpils ieņemšanā.

Kārlis Barons līdz ar citiem latviešu atsevišķā bataljona kareivjiem krita varoņa nāvē durkļu cīņā Bateru kaujā 1919. gada 22. martā. 1920. gada 11. janvārī viņu pārapbedīja Rīgas Brāļu kapos, izvadīšanā piedalījās arī Krišjānis Barons. 1921. gadā Kārlim tika piešķirts Lāčplēša kara ordeņa III šķiras apbalvojums par varonību.

Kārļa Barona piemiņas vakarā muzejā Lāčplēša dienas noskaņās muzicēs tradīciju kopa “Budēļi”.

Ieejas maksa: 2,00 eiro.

Skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro