Koncerts “Putnu balāde”

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Vijoles un alta spēles studijas "Vojolīte" koncerts Raiņa un Aspazijas vasarnīcas zālē.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, 25. maijā plkst. 12.00 viesosies vijoles un alta spēles studija “Vijolīte” (Salaspils), ļaujot ziedošajam pavasarim un putnu balsīm izskanēt vijoles spēlē un Aspazijas un Raiņa dzejā.

Skaņdarbus papildinās melodiskas Aspazijas un Raiņa dzejas rindas par dažādiem putniem – cīrulīti, lakstīgalu, zīlīti un citiem. “Tie sirsnīgi “sadziedāsies” ar mazākajiem censoņiem, kā arī ar jau meistarīgiem dziedātājputniem Antonio Vivaldi koncertā “Pavasaris”, stāsta koncerta organizatori. Dzeja ilustrēs arī skaņdarbu dažādos temperamentus – no pavasarīgi gaiša kā Ilzes Arnes “Pavasara rondo”, kurā varēsim saklausīt kā “skaisti dzieda” Raiņa “lakstīgala-saldmēlīte”, līdz emocionāli spridzinošiem, tādiem kā Ž. F. Ramo “Mežoņu deja” un A. Vivaldi “Vētra”, atklājot tos, Aspazijas vārdiem, kā “putnus ar uguns spārniem”.

Koncertā uzstāsies arī īpaši viesi – Patrīcija Bārtula (klavieres) un Paulīna Bārtula (vijole) no NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas. Pie klavierēm vijolniekus pavadīs koncertmeistare Jana Bārtula. Dzeju iedzīvināt palīdzēs arī audzēkņu vecāki.

Vijoles un alta spēles studija “Vijolīte” skolotājas Karlīnas Īvānes vadībā darbojas nu jau devīto gadu. Šādi muzikāli literāri koncerti ārpus studijas telpām vienmēr ir bijusi svarīga mācību procesa sastāvdaļa un vienlaikus arī svētki bērniem un vecākiem un citiem klausītājiem.

Ieejas maksa: 2 EUR – ieejas biļete, 3 EUR – ģimenes biļete. Ieejas maksā ietilpst arī muzeja apmeklējums.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.