Tikšanās ar filmas “Krimināllieta iesācējiem” veidotājiem

Andreja Upīša memoriālais muzejs

Gaidot Nacionālo filmu festivālu “Lielais Kristaps”, 6. februārī pulksten 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38-4) notiks skatītāju tikšanās ar septiņās nominācijās izvirzītās daudzsēriju filmas “Krimināllieta iesācējam” veidotājiem.

Sarunā piedalīsies producente Arta Ģiga, režisors un viens no scenārija autoriem Armands Zvirbulis, aktieri Ritvars Toms Logins, Diāna Krista Stafecka un Ināra Slucka. Sarīkojumu vadīs muzeja vadītāja Ilze Puķe.

“Satikšanās vieta nav izraudzīta nejauši – “Krimināllieta iesācējam” komandai muzejs labi pazīstams, jo šeit tika uzņemtas vairākas daudzsēriju filmas epizodes un Andreja Upīša memoriālā muzeja ekspozīcija īslaicīgi pārtapa izteiksmīgā 20. gadsimta 60. gadu dzīvoklī,” stāsta muzeja vadītāja Ilze Puķe.

Daudzsēriju filma veidota pēc talantīgā detektīvu meistara Andra Kolberga kriminālromāna “Meklējiet sievieti” motīviem, tās producenti ir “Red Dot Media” (Latvija) un “Inscript” (Lietuva).

“Mani interesē nodevības tēma. Šī būs pirmā reize, kad mēs, baltieši, no sava skatpunkta stāstām, kā sabruka Padomju Savienība, un kā mēs no šā sabrukuma kūlāmies laukā,” piebilst filmas producente Arta Ģiga.

Šobrīd seriāls nominēts “Lielajam Kristapam” septiņās nominācijās (Labākā daudzsēriju filma, Labākais scenārists, Labākais spēlfilmas režisors, Labākā aktrise galvenajā lomā, Labākais aktieris galvenajā lomā, Labākais aktieris otrā plāna lomā un Labākais kostīmu mākslinieks).

Ieejas maksa: 5.00 eiro.