Pasākumi Krišjāņa Barona muzejā Dziesmu svētkos

Krišjāņa Barona muzejs

Gaidot Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkus, Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, Krišjāņa Barona iela 3-5) jau no 26. jūnija gaidāma plaša svētkiem veltīta programma, kurā varēs piedalīties gan izstāžu atklāšanās, gan kopīgās sadziedāšanās.

26.jūnijā plkst. 10.00 kopienas centrā “Ābeļzieds” Rīgā, Dzirciema ielā 26.

Kopā ar muzeja speciālistu Andri Ērgli varēs izzināt gadskārtu ieražas un tradīcijas, uzzināt par Jāņu un Pēteru svinēšanu, aplīgošanu un zāļu vākšanu. Notiks arī kopīga muzicēšana un instrumentu spēlēšana, kas ir viena no mūzikas terapijas sastāvdaļām. Andris Ērglis pastāstīs arī par Dainu skapi, tautasdziesmām un to vākšanu, kā arī pasākuma apmeklētāji varēs izveidot savu tautasdziesmu izveide dažādu četrrindu variantiem.

Nodarbība notiek projektā “Kad atkal vasara Rīgas ielā…”, to atbalsta Rīgas dome.

28. jūnijā plkst.18.00 Krišjāņa Barona muzejā

Izstādes “Mārītes lellītes Dziesmu svētkos” atklāšana. Pasākumā piedalīsies arī lellīšu autore un izgatavotāja Mārīte Kārkliņa.

Pēc tam – Andra Eglīša izstādes “Budēļi dzied” atklāšana. Izstāde ir kā tautas tradīciju kopas “Budēļi” dziesmu veltījums Dziesmu svētkiem.

29. jūnijā plkst. 18.30 Krišjāņa Barona muzejā

Austras bērni iedzied Dziesmu svētkus muzejā ar Austras Pumpures mīļākajām tautasdziesmām.

3. jūlijā plkst. 10.00 kopienas centrā “Ābeļzieds” Rīgā, Dzirciema ielā 26.

Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa aicinās uz radošām nodarbībām par un ap Dziesmu un deju svētkiem. Apmeklētāji varēs uzzināt par latviešu tautastērpu dažādību, bagātīgajiem tautas tērpu vainagiem, kā arī izveidot savu Lielvārdes jostas fragmentu.

Nodarbībā varēs piedalīties arī spēlēs un rotaļās, kā arī radošajā darbnīcā “Mācies darot”.

Kā Dziesmu svētku ieskaņu nedēļā, tā arī nākamajā, kad Rīga dūks no koru, deju kolektīvu, ansambļu, folkloras kopu un visu citu dalībnieku enerģijas, Krišjāņa Barona muzejā varēs:

• uzzināt par Dziesmu svētkiem, par tautasdziesmām svētkos;
  • bērni varēs izkrāsot tautastērpus papīra lellēm;
  • noskatīties video, kā top Mārītes lellītes, pārbaudīt savas zināšanas par to, kāds tērps kādam novadam;
  • atkārtot zināšanas par to, kas īpašs Lielvārdes jostai. Iespēja izveidot savu rakstu jostu;
  • sakārtot tautasdziesmas, sacerēt savu tautasdziesmu un ievietot Dainu skapī (kopija), nofotografēties pie tā;
  • uzrakstīt ar tinti un spalvu savu mīļāko tautasdziesmu un atstāt Dainu skapī;
  • cienāties ar zāļu tēju, kura atceļojusi no dažādiem Latvijas novadiem.

Muzejs aicina: “Mīļie Dziesmu svētku dalībnieki! Ienāciet uz mirkli ciemos atpūsties, gūt spēku! Arī mūsu paši muzeja speciālisti būs svētku dalībnieku rindās – Dita Butule kopā ar deju kolektīvu un Andris Ērglis kuplinās svētkus ar savu balsi!”

Vairāk informācijas vai pieteikšanās ekskursijām: Rūta Kārkliņa, 29578847, 67284265, 29578847; e-pasts: barons@memorialiemuzeji.lv