Krišjāņa skola

Krišjāņa Barona muzejs

11. februārī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5) aicina 15–25 gadus vecus Ukrainas un Latvijas jauniešus uz pasākuma cikla “Krišjāņa skola” devīto nodarbību. Pasākuma cikla mērķis ir palīdzēt jauniešiem integrēties Latvijas sabiedrībā, iegūt zināšanas par svarīgiem vēstures un kultūras notikumiem Latvijā.

Nodarbība 11. februārī būs veltīta literātiem Latvijas kultūras kanonā, arī dalībnieki uzzinās par memoriālajiem muzejiem Latvijā. Pēc kafijas pauzes katram būs iespēja piedalīties diskusijā un pastāstīt savu stāstu par tēmu “Mana skola Latvijā”.

Viena no projekta idejām bija Latvijas kultūras kanona vērtību iepazīšana. Daudzas no šīm vērtībām atklāj Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kam 2. februārī apritēja 100 gadi, tāpēc nodarbības otrā daļa notiks brīvdabas muzejā. Tulkojumu ukraiņu valodā nodrošinās RSU students, K. Barona muzeja brīvprātīgais Ivans Meščans.

Uz pasākumu ciklu ir aicināti arī Rīgā dzīvojošie vietējie jaunieši, lai dalītos pieredzē ar saviem Ukrainas vienaudžiem un iepazītos ar Ukrainas un Latvijas kultūru.

Lūgums pieteikt dalību, rakstot uz e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.