Krišjāņa skola

Krišjāņa Barona muzejs

7. janvārī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5) aicina 15–25 gadus vecus Ukrainas un Latvijas jauniešus uz pasākuma cikla “Krišjāņa skola” septīto nodarbību. Pasākuma cikla mērķis ir palīdzēt jauniešiem integrēties Latvijas sabiedrībā, iegūt zināšanas par svarīgiem vēstures un kultūras notikumiem Latvijā.

Nodarbībā 7. janvārī jaunieši iepazīs izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Zāles darbus.  Vispirms plkst. 12.00 būs tikšanās pie Brīvības pieminekļa. Krišjāņa Barona muzeja vecākais speciālists Andris Ērglis stāstīs par pieminekļa tēliem, simboliem un to veidošanu. K. Barona muzejā tiks turpināts stāsts, padziļinot zināšanas par K. Zāles darbiem un personību. Nodarbības otrā daļa būs veltīta valsts iekārtas un valsts aizsardzības jautājumiem. Par iesaistes iespējām un savu pieredzi zemessardzē stāstīs Ilze Borodkina. Par nodarbības tulkojumu ukraiņu valodā rūpēsies RSU students Ivans Meščans.

Uz pasākumu aicināti arī Rīgā dzīvojošie vietējie jaunieši, lai dalītos pieredzē ar saviem Ukrainas vienaudžiem un iepazītos ar Ukrainas kultūru.

Lūgums pieteikt dalību, rakstot uz e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv

Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.