Krišjānim Baronam – 187

Krišjāņa Barona muzejs
Krišjānis Barons ar vedeklu Līnu sēž pie galda viens otram pretī. Līna ar tintes spalvu raksta grāmatā.

Svinot Krišjāņa Barona 187. jubileju, Krišjāņa Barona muzejs (Rīga, Krišjāņa Barona iela 3-5) aicina no 29. līdz 31. oktobrim piedalīties nodarbībās, ekskursijās, stāstu vakarā un atceres brīdi gan muzejā, gan citviet Rīgā.

29. oktobrī plkst. 12.00 muzejā notiks muzejpedagoģiska nodarbība “Ko māte stāstījusi”. Sākumskolēnu iemīļotā muzejpedagoģiskā nodarbība stāsta par Krišjāņa Barona ģimeni un bērnību – piedzīvojumiem ganos, atmiņu stāstiem par kaķa šķīvi un sviesta cibiņu. Nodarbībā apmeklētāji arī aicināti izspēlēt dažas atmiņas no K. Barona bērnības.

30. oktobrī plkst. 12.00 muzeja speciālisti vadīs ekskursiju izstādē “Nezināmais Barons”. Šogad atklātā izstāde rosina pievērsties Dainu tēva Krišjāņa Barona mazāk zināmiem dzīves faktiem, atrast to, kas līdz šim ir bijis palaists garām, nenovērtēts, nezināms vai mazāk zināms. Izstādes vēstījums aptver četrus simboliskus tematiskos lokus, kam doti simboliski nosaukumi – “Skolas”, “Gara gaisma”, “Ceļi” un “Darbi”.

Savukārt plkst. 14.00 skanēs dziesmas un stāsti Ukrainas zīmē. Piedalīsies Jana un Ivans Mescani un citi muzeja ukraiņu draugi.

Dzimšanas dienas rītā, 31. oktobrī, plkst. 10.00, kā jau ierasts, muzejs aicina tikties pie Krišjāņa Barona pieminekļa Vērmanes dārzā uz piemiņas brīdi. Plkst. 18.00 muzeja darbinieki aicina tikties Lielajos kapos, lai noliktu svecītes par godu K. Baronam un viņa līdzgaitniekiem. Ar dziesmās pasākumu kuplinās folkloras tradīciju kopa “Budēļi”.