Kroņu darbnīca

Ojāra Vācieša muzejs

4. jūlijā plkst. 16.00 Ojāra Vācieša muzejs aicina uz Brigitas Strodas radošo darbnīcu, kur būs iespēja kopā ar mākslinieci darināt kroņus, pārbaudīt savas spējas un radošo drosmi. Muzejā šobrīd aplūkojama Brigitas Strodas izstāde “Apli pielūdzot”, kur eksponēti mākslinieces veidotie kroņi no visdažādākajiem materiāliem un sīkpriekšmetiem.

Ojāra Vācieša muzeja Robinsona zālē gandrīz visu vasaru būs aplūkojama Brigitas Strodas radīto kroņu kolekcija, turklāt arī katru kroni papildina stāsts. Viens no jaunākajiem izstādes papildinājumiem būs intriģējošais “Sēlijas kroņa noslēpums”.

Brigitas Strodas kroņi top neierasti, jo to radīšanā izmantoti rokās nejauši nonākuši sīkpriekšmeti, lietas, materiāli, kas ar mākslinieces radošo izdomu pārdzimst jaunā tēlā un tiek ievīti mākslas darbā. Ik kronim ir savs stāsts, piemēram, “Purēnu pūra kronis” darināts no Austrālijas latvieša rotkaļa veidoto sudraba rotu atgriezumiem. Dzimusi Austrālijā, studējusi scenogrāfiju un strādājusi kultūras menedžmentā, Brigita pirmajos Latvijas neatkarības gados pārcēlās uz dzīvi Latvijā.

“Nosaukums izstādei ņemts no Ojāra Vācieša dzejas un simboliski norāda arī saules gada cikla gadskārtu “apļiem” – kroņiem un vainagiem. Arī izstādes laiks nav izvēlēts nejauši – dabā šobrīd ir saulgriežu laiks, bet pēc Jāņiem un Pēteriem vasara cilvēkam dāvina pļavu ziedu, jūras putu, bišu medus un mēness rakstu kroņus. Par viņu esību mums stāsta latviešu tautasdziesmas,” stāsta izstādes kuratore Dace Micāne-Zālīte. “Ar radošumu un netradicionālu interpretāciju māksliniecei Brigitai Strodai ir izdevies laikmetīgo savienot ar senatnīgo, tā pārradot vienu no arhaiskajiem atribūtiem – kroni.”

Dalības maksa: 10 eiro. Darbnīcas dalībnieki katrs uz mājām varēs ņemt savu izveidoto kroni.

Darbnīcai jāpiesakās, rakstot uz e-pastu dace.zalite@memorialiemuzeji.lv

Izstāde aplūkojama no 20. jūnija līdz 28. augustam.