Lasījumi Gaišajā salonā un koncerts

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejs 28. decembrī aicina uz pasākumu programmu muzejā, kas plkst. 17.00 iesāksies ar Jāņa Akuratera jaungada stāstu “Noslēpums”, “Vadātājs”, “Kad glāzes plīst” lasījumiem, savukārt 18.00 Kamīnzālē skanēs komponista Imanta Zemzara un viņa audzēknes Elfas Lejnieces koncerts “…sagaidot, pavadot…”.

Plkst. 17.00 apmeklētāji aicināti uz Jāņa Akuratera darbu lasījumiem, kas jau kļuvuši par muzeja tradīciju. Ziemas sezonā lasījumi no verandas pārcēlušies uz siltākām telpām muzeja otrajā stāvā. Šoreiz lasījumi notiks Gaišajā salonā, kur apmeklētāji kopā ar muzeja speciālistiem varēs lasīt un pārrunāt Akuratera Jaungada stāstus “Noslēpums”, “Vadātājs”, “Kad glāzes plīst”.  “Jāņa Akuratera īsie stāsti uzbur Jaungada gaidīšanas izjūtu, kad tik iederīgi ir ilgoties pēc kāda brīnuma, neparasta notikuma vai liktenīgas zīmes un pareģojuma,” piebilst pasākuma rīkotāji.

Savukārt plkst. 18.00 Kamīnzālē muzejs aicina uz koncertu “…sagaidot, pavadot…”, kurā uzstāsies komponists Imants Zemzaris ar savu talantīgo audzēkni Elfu Lejnieci. Koncertā izskanēs abu mūziķu kompozīcijas, kā arī viņu izvēlētie Johana Sebastiana Baha, Lūcijas Garūtas, Emiļa Melngaiļa un citu komponistu skaņdarbi Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanas un pavadīšanas noskaņās.

Imants Zemzaris ir ilggadīgs Emīla Dārziņa mūzikas skolas Mūzikas teorijas nodaļas kompozīcijas pasniedzējs. Zemzaris rosinājis arī Jāņa Akuratera muzeja sadarbību ar Emīla Dārziņa mūzikas skolu, koncertprogrammās iesaistot gan savus kolēģus, gan arī audzēkņus. 2023. gada 16. martā koncertā muzejā pirmo reizi ne tikai kā vijolniece, bet arī kā komponiste uzstājās Elfa Lejniece, atskaņojot trīs savus skaņdarbus: “Krokusi”, “Nāriņas skumjas” (2019) un “Mēness noktirne” (2023) ar savu pedagogu Imantu Zemzari pie klavierēm. Tas bija iedvesmojošs saviļņojuma mirklis gan mūziķiem, gan klausītājiem. Elfa Lejniece turpina apgūt vijoļspēles meistarību pie pasniedzēja Sanda Šteinberga un kompozīcijas noslēpumus pie Imanta Zemzara, vienlaicīgi iestudējot gan savus, gan citu komponistu skaņdarbus. Viņa izsaka apbrīnu par Akuratera Kamīnzāli kā telpu, kur šādi koncerti izskan tik organiski un ir tik viegli iejusties izpildītājam. “Tā varētu kļūt par kamerkoncertzāli Torņakalnā,” piebilst vijolniece.

 

Ieejas maksa – 2,00 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – 1,50 EUR.

Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.