Lasījumi verandā

Jāņa Akuratera muzejs

Jāņa Akuratera muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 6a) sestdien, 17. septembrī, plkst. 14.00 aicina uz pasākumu cikla “Lasījumi verandā” ceturto tikšanos, lai kopīgi lasītu un pārrunātu Jāņa Akuratera stāstu “Dante paradīzē”, kā arī dalītos iespaidos par atsevišķiem Akuratera dzejoļiem.

Jāņa Akuratera stāsts “Dante paradīzē” publicēts 1924. gadā krājumā “Dzīvības sākumi” un vēsta par Dantes un Beatričes atšķirīgo skatījumu uz to, kāda vērība pievēršama paradīzei un kāda – atmiņām par zemes dzīvi. Sarunu pēcpusdienā apmeklētāji kopā ar muzeja speciālistu Aivaru Eipuru varēs pārrunāt un dalīties pārdomās par šo Akuratera stāstu, kā arī vairākiem dzejoļiem, kurus sarunas dalībnieki kopīgi lasīs.

Pirmais cikla pasākums bija 28. maijā, kad Ukrainas notikumu kontekstā lasījumam bija izvēlēts Jāņa Akuratera stāsts “Komunista galvaskauss”. Otrajā sarunu pēcpusdienā, 18. jūnijā, lasījām un pārrunājām Jāņa Akuratera stāstu – etīdi “Noklīdis krīvs”, bet 6. augustā, trešajā lasījumu pēcpusdienā – “Pilsonis Ozolārs”

Ieejas maksa: 2.00 EUR; skolēniem, studentiem, senioriem: 1.50 EUR.