Lasījumi Verandā Jāņa Akuratera muzejā

Trešdien, 9. augustā plkst. 18.00 Jāņa Akuratera māja atkal aicina uz LASĪJUMIEM VERANDĀ, šoreiz darbdienas vakarā.

Gada laikā lasījām un dalījāmies iespaidos gan par Jāņa Akuratera stāstiem “Komunista galvaskauss”, “Noklīdis krīvs”, “Pilsonis Ozolārs”, “Dante paradīzē”, “Pūlis”, “Bandīts Dūka” un citiem, gan par Jāņa un Laimas Akurateres dzeju. Tāpat lasījumos šogad esam pievērsušies arī Veronikas Strēlertes dzejai, bet iepriekšējā reizē viesa statusā Akuratera mājā bija Annas Brigaderes stāsts “Meitene Mirdza”, kā arī fragmenti no “Dzelzs dūres”, 1917.–1918. gada piezīmēm.
Ne visi, kas zina Jāņa Akuratera tēlojumus “Kalpa zēna vasara” (1908) un “Degoša sala” (1912) ir iepazinuši Akuratera pirmo romānu ”Pēteris Danga” (1921). Tāpēc šoreiz kopā ar apmeklētājiem pievērsīsimies šim romānam, lasot un pārrunājot romāna fragmentus.
Jāņa Akuratera romāns vēsta par Pēteri Dangu – turīgu Kurzemes saimnieku, bijušo emigrantu laikā pirms Pirmā pasaules kara. Viena sižeta līnija vēsta par Dangas centieniem atmodināt un iekustināt citādai dzīvei garīgi inertos lauciniekus. Cita līnija pievēršas Dangas attiecībām ar sievietēm. Ievērojama vieta romānā ir Dangas domām par mākslu, cilvēka garīgajām un bioloģiskajām tieksmēm, par latviešu nepieciešamību apgūt pasaules kultūru. Romāna turpinājums ir romāns “Ugunīgi ziedi” (1925).

Ieejas maksa: 2.00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.50 EUR.
Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.
Informācijai: tālr. 29276358