Lasījumi verandā

Jāņa Akuratera muzejs
Uz zila fona, kur nojaušami redzams kabatas pulkstenis, lieliem burtiem rakstīts Lasījumi verandā. Pirmā tikšanās.

Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, sestdien, 2022. gada 28. maijā, plkst.  14.00 notiks pasākumu cikla “Lasījumi verandā” pirmā tikšanās, lai kopīgi lasītu un pārrunātu Jāņa Akuratera stāstu “Komunista galvaskauss”.

Jaunā pasākuma cikla “Lasījumi verandā” pirmajai sarunu pēcpusdienai izvēlēts Jāņa Akuratera stāsts “Komunista galvaskauss”. “Kur vēl daudznozīmīgāks stāsta nosaukums? Vai arī viennozīmīgāks, ja kādam tā šķiet precīzāk. Taču pārsvarā tieši vārds “daudznozīmīgs” vedina uz kaut kādu vienu, varbūt dažiem noteicošajiem lielumiem personu un darbību raksturojumā. Izvēle krita par labu šim Jāņa Akuratera stāstam sakarā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā šogad. Lasīsim pa daļām un, vai tiksim līdz beigām – tas būs atkarīgs no diskusijas spraiguma,” stāsta pasākuma organizators, muzeja speciālists un dzejnieks Aivars Eipurs.

Drīzumā gaidāmas vēl citas šādas lasījumu un sarunu pēcpusdienās, kurās tiks pārrunāti gan mazāk zināmi Jāņa Akuratera, gan arī šodien mazāk daudzinātu J. Akuratera laikabiedru darbi.

Pēc lasījuma verandā varēs apmeklēt arī muzeju un iepazīties ar unikālu izstādi “Kad vēl bija prieks… Preses ballei 100”; tajā, cita starpā, eksponēta arī kleita, kura aktrisei Gunai Zariņai bija mugurā Preses ballē daudzsēriju filmā “Emīlija. Latvijas preses karaliene.”

Ieejas maksa: 2.00 EUR; skolniekiem, studentiem, pensionāriem: 1.50 EUR.