Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā

Andreja Upīša memoriālais muzejs

26. aprīlī plkst. 18.00 Andreja Upīša muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4,  notiks cikla “Latvietis un viņa izvēle XX gadsimtā” saruna par Latvijas sociāldemokrātiju starpkaru periodā. Sarunā piedalīsies Dr. sc. pol. Jānis Ikstens un Dr. hab.hist. Aivars Stranga.

Jau piekto reizi Andreja Upīša memoriālajā muzejā notiks diskusija par divdesmitā gadsimta latviešu politiskajām izvēlēm, kuras lielā mērā nosaka arī mūsu šodienas dzīvi. “Latvijas Universitātes profesoru politologa Jānis Ikstens un vēsturnieka Aivars Stranga sarunā tiks aplūkoti jautājumi par to, ko nozīmēja būt “zociķim” laikā starp abiem pasaules kariem; ko būtisku parlamentārajā demokrātijā ienesa partija, kura pati sevi dēvē par vecāko Latvijas teritorijā un kādas represijas piedzīvoja tās biedri pēc Kārļa Ulmaņa apvērsuma; kas bija sociāldemokrātu atbalstītāji, un par ko viņus ienīda politiskie oponenti,” stāsta pasākuma organizatore un diskusijas vadītāja Ilze Andresone.

Diskusiju cikls “Latvietis un viņa izvēlē XX gadsimtā” muzejā aizsācies jau 2019. gadā un pulcējis vēsturniekus, filozofus un politologus, lai diskutētu par neviennozīmīgi interpretējamajiem Latvijas XX gadsimta vēstures pagrieziena punktiem.

Saruna notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Ieejas maksa: 5,00 EUR.

 

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.