Mājas kafejnīca “Jašas krastā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) jau ceturto gadu aicina Mājas kafejnīcu dienās viesoties muzejā, kur šogad kafejnīcā “Jašas krastā” 13. un 14. jūlijā no plkst. 13.00 uzmanības centrā būs latviešu “otrā maize” – kartupelis.

Raiņa muzeja “Jasmuiža” kafejnīca “Jašas krastā” viesus uzņems 13. jūlijā no plkst. 13.00 līdz 16.00 un 14. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 15.00. Šoreiz kafejnīcā viss būs par un ap kartupeļu tēmu. Viesiem būs iespēja nobaudīt “Jasmuižas” saimnieču sarūpētos ēdienus: kartupeļu pankūkas ar piedevām, dārzeņu biezzupu, kartupeļu kēksiņu vai kūciņu “Kartupelis” ar zāļu tēju.

Pirms vai pēc maltītes būs iespēja apskatīties Latgales keramikas izstādi “No svilpaunieka līdz svečturim”, Rainim veltīto ekspozīciju, Sintijas Bērziņas porcelāna izstādi “Ceļā”, Daces Pudānes un Ilonas Linartes-Ružas tekstīliju izstādi “Vienoti solī”, kā arī apmeklētāji varēs piedalīties spēlēs “Kartupeļu golfs” un “Kartupeļbols”.
14. jūlijā kafejnīcas apmeklētāji varēs baudīt arī saksofona mūzikas skaņas.
Norēķini mājas kafejnīcā tikai skaidrā naudā.

Ēdienkarte:

Kartupeļu pankūkas ar piedevām (krējums vai zaļumu-siera mērce) – 5,00 EUR
Dārzeņu biezzupa – 4,00 EUR
Kūka “Kartupelis” – 2,50 EUR
Kartupeļu kēksiņš (sāļais) – 2,50 EUR
Zāļu tēja – 1,00 EUR
Kafija, melna – 2,00 EUR
Kafija ar pienu, latte – 2,50 EUR

Pēc iepriekšēja pasūtījuma varēs iegādāties mājas cepumus, kūciņas līdzņemšanai, kā arī būs iespēja iegādāties keramikas priekšmetus, grāmatas, suvenīrus.

Mājas kafejnīcu dienas ir pasākums, kas aicina apmeklētājus uz konkrētu galamērķi izbaudīt tā kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru un vietējo kopienu caur ēdienu. Mājas kafejnīcu dienas katrā galamērķī notiek vienu reizi gadā. To kopīgu koordinēšanu veic Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Šajās dienās savas durvis un sētas ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi, gan saimniecības, kas ikdienā nesniedz ēdināšanas pakalpojumus, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām – atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

Ieejas maksa muzejā: 2,00 EUR pieaugušajiem, 1,00 skolēniem, studentiem un pensionāriem, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja brīva.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 12. jūlijam pa tālr. 29487589 vai e-pastu: solemia@inbox.lv