Muzejā ar Aspaziju un taro

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) aicina 20. jūlijā viesoties muzejā, kur apmeklētāji varēs doties aizraujošā ekskursijā pa muzeju teju ar pašu Aspaziju.

Aspazijas dzimšanas dienā martā Raiņa un Aspazijas vasarnīca piedāvāja jaunas un neierastākas ekskursijas, kur muzeja speciālistes bija tērpušies līdzīgi kā Aspazija – ar lieliem, košiem lakatiem, galvas rotām – tā, kā tērpusies fotogrāfijās redzama arī pati dzejniece. Ekskursija šāda gida pavadībā ir pavisam cita muzeja apmeklējuma pieredze. “Kā teksti, vārdi no grāmatu lapām dzīvo šodienas cilvēka apziņā? Varbūt arī caur ekrānu, kāršu kavu, smaržu vai skaņu gaisā? Kā mūsdienās, teju 100 gadus pēc Aspazijas dzīves laika, jūtam un uztveram Aspazijas personību, viņas lugu tēlus un domu pasauli dzejā? Varbūt Aspazijas radītie tēli dzīvo cauri laikiem un līdzīgi pareģojumiem piepilda mūsu garīgo telpu? Vai izstādes un ekspozīcija vienmēr izskatās tāda pati?” aicina muzeja speciālisti.

Ekskursijā apmeklētāji aplūkos vasarnīcas ekspozīciju “Es un Tu”, ieklausoties Aspazijas sirsnīgajās un jautrajās atmiņās par savu un Raiņa kopīgo dzīves laiku.

Ekskursijas noslēgumā dalībniekiem būs iespēja, izvelkot “Aspazijas Taro” kārti, iemantot sev poētisku pareģojumu vai norādi uz kāda jautājuma risinājumu.

Lūgums ekskursijai pa tālruni 29239472; 67764295.

 

Ieejas maksa

Pieaugušajiem: 2,00 EUR.

Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,00 EUR.

Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1–4 bērniem līdz 18 gadu vecumam): 3,00 EUR.

Ekskursija: 5,00 EUR no grupas.