Muzeju nakts Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Rainis un Aspazija pie dārza mājiņas vasarnīcā. Aspazija stāv durvīs, Rainis - blakus.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) 15. maijā no plkst. 19.00 līdz 22.00 aicina viesoties muzejā dārzā, aplūkot ekspresizstādi “Pirms robežu pārkāpšanas: 1929” un piedalīties Muzeju nakts spēlē “Saules atslēdziņu meklējot”.

Vasarnīcas dārzā interesenti varēs aplūkot Olīva Mētras fotogrāfiju ekspresizstādi “Pirms robežas pārkāpšanas: 1929”. Tā ļaus ielūkoties dzejnieku ikdienā vasarnīcā, jo Raiņa pēdējās vasaras fotogrāfijas atklāj Raiņa un Aspazijas emocijas, sadzīves ainas, atpūtas un darba brīžus.

Muzeja āra teritoriju interaktīvā un radošā veidā iepazīt palīdzēs septiņu kraukļu mīklas un uzdevumi ģimenes orientēšanās spēlē “Saules atslēdziņu meklējot”. Priežu ieskauto dzejnieku vasaras atpūtas vietu veido trīs Jūrmalas koka apbūvei raksturīgas ēkas, kurās vērojamas jūgendstila detaļas.

Plkst. 22.00 muzejs aicina pieslēgties Memoriālo muzeju apvienības Facebook lapas tiešraidei, kurā būs iespēja aplūkot dzejnieku memoriālās istabas un izzināt dienas un nakts attiecības dzejnieku dzīvē un daiļradē.

Muzeja āra teritorija atvērta individuālajiem apmeklētājiem un apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības.

Lūgums lietot sejas un deguna aizsargmasku, kā arī ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem. Muzeja teritorijā tiks nodrošināta roku dezinfekcija.

Dārzā vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 40 cilvēku, tāpēc apmeklētāju plūsma tiks regulēta. Plānotais apmeklējuma ilgums: 30–40 minūtes.

Apmeklējot muzeja brīvdabas teritoriju, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Lūgums izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.

Muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.