Mūzikas un dzejas koncerts “VĀRSMAS”

Ceturdien, 17. augustā, plkst. 19.00 Ojāra Vācieša muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, notiks Vaidas Voveres mūzikas un dzejas koncerts “VĀRSMAS”. Tā pamatā ir teksti un skaņdarbi, kas radušies padziļināti iepazīstot mūzikas, dzejas un teātra pasaules.

Vaida Vovere, atveidojusi Baibas lomu K. Lāča mūziklā “Pūt,vējiņi!”, ar koncertu “VĀRSMAS” sevi piesaka kā komponisti un dzejnieci. Pieredze uzstājoties gan kā daļai no Nacionālās Mākslas Vidusskolas “Rīgas Doma kora skola” mūziklu nodaļas, gan kā solistei, mūzikla “Pūt,vējiņi!” panākumi Kilograms Kultūras balsojumā un Lielajā mūzikas balvā ir radījuši vēlmi izprast, kas mākslu notur virs ūdens. Tādēļ arī teātra un mūzikas pamatprincipi – skaņa, ritms, spriegums, vārds, pašapliecināšanās un līdzpārdzīvojums, – koncertā tiks apspēlēti kā universa pamatvielas.

Vaidas Voveres mūzikas priekšplānā izvirzās valoda. Ar savu dzeju Vaida ir bijusi literāro konkursu “Aicinājums” un “Ojāra Vācieša Pārdaugavas literārās balvas” laureāte. Tādēļ arī Ojāra Vācieša memoriālais muzejs ir izvēlēts par autormūzikas koncerta norises vietu.

Mūzikā pavīd folka, Brodvejas un Vestendas mūziklu skanējumi, kā arī savas unikālās balss meklējumi. Dzeja un proza, papildināta ar improvizētām un intuitīvām skaņu ainavām, tekstu izrauj no lapas un atliek atpakaļ tā dzimšanas vietā – rīklē, plaušās un dvēselē.

Kopā ar autori uz skatuves kāps mūziķi, kurus vieno Rīgas Doma kora skolas džeza un mūziklu nodaļas. Visu šo mūziķu spēks ir tieši, oriģinalitātē un brīvībā improvizējot, kā arī interesē par valodu.
Skanēs triptihs, kas veidots, Vaidai Voverei apgūstot kompozīciju pie komponista Jēkaba Jančevska. Trīs dziesmu cikls tapis, iedvesmojoties no trīs Jaņa Rozentāla gleznām – Mērijas Grīnbergas portreta, Arkādijas un Nāves. Tāpat izskanēs arī skaņdarbs “Akmeņi”, kas jau ir ieguvis vizuālu atveidojumu laikmetīgā dejā. Būs arī pirmatskaņojumi dziesmām, kas radušās pašanalīzes un pieaugšanas ceļā. Atsakoties no paštīksmināšanās komponējot, bet cenšoties atrast to kodolu, kas dzen radīt, būt mākslā un dalīties, cerēt uz līdzpārdzīvojumu un katarsi.

Vokāls – Vaida Vovere, Lote Voiska, Karlīna Priedēna, Terēze Anna Pogiņa
Klavieres un sintezators – Gatis Breijers un Līna Māra Krastiņa
Bass – Džonija Elza Zumente-Steele
Bungas – Reinis Baltiņš
Skaņu režisors – Valters Vagotiņš-Vagulis
Vizuālā noformējuma autors – Valters Arturs Avots

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.