Neērta un, iespējams, nepatīkama meditācija, kurā pazaudēt sevi (vai atrast)

Ojāra Vācieša muzejs

14. janvārī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19), svinot literatūru, dzīvi un cilvēka izmisīgo tieksmi saprast sevi un pasauli sev apkārt, rakstniece Krista Anna Belševica aicina uz muzikālu lasījumu-performanci “Neērta un, iespējams, nepatīkama meditācija, kurā pazaudēt sevi (vai atrast)”.

2021. gada nogalē “Apgādā Zvaigzne ABC” iznāca Kristas Annas Belševicas pirmais stāstu krājums “Pelēks suns sapņo par zelta zivtiņām”, kuru veido septiņi stāsti par dažādiem cilvēkiem un situācijām: jaunu sievieti grūtnieci un viņas mammu, kuras apvieno neredzami dzīves pavedieni, psihoterapeiti un viņas pacienti, vecu sievieti, kura ļoti grib izstāstīt stāstu, un, runājot par to, ko viņa savā stāstā nekad nepieminēs, atklāj patieso sevi, u.c.

Muzikālā lasījumā-performancē kopā ar Alisi Golovacku rakstniece Krista Anna izspēlēs, izdzīvos, transformēs un manifestēs stāsta “Litija mēness” varoņa iekšējos pārdzīvojumus, apjukumu, radošumu un neprātu. Autore sava darba reinterpretācijā apmeklētājiem sniegs unikālu pieredzi, kas atšķirsies no lasīšanas procesā gūtās.

Pēcāk noskanīgajā Ojāra Vācieša muzejā būs iespēja satikt Kristu Annu, kā arī grāmatas mākslinieci Alisi Krajeviču un parunāt par radošumu, par iemīlēšanos, par vienpatību un, protams, par sapņojošiem suņiem, zivtiņām un arī cilvēkiem.

Atbilstoši pašlaik spēkā esošajiem MK noteikumiem pasākums notiks zaļajā režīmā (tikai ar derīgiem Covid sertifikātiem) ierobežotam cilvēku skaitam. Ieejas kartes iespējams rezervēt: https://saite.lv/jzKjF.

Pasākumam tiks nodrošināta arī tiešraide “Apgāda Zvaigzne ABC”, Ojāra Vācieša muzeja un citu pasākuma organizētāju Facebook lapās.

Krista Anna Belševica – dzejniece, rakstniece, kritiķe, redaktore, tulkotāja. Beigusi baltu filoloģijas bakalauru programmu Latvijas Universitātē un sociālantropoloģijas maģistra programmu Rīgas Stradiņa universitātē. Publicēta dzeja, proza, teātra un literatūras recenzijas, intervijas, vairāki viņas dzejoļi iekļauti dzejas antoloģijā somu un latviešu valodā “ja aizmirsti savu vārdu”(2020). 2021. gada nogalē iznākušais stāstu krājums “Pelēks suns sapņo par zelta zivtiņām” (“Apgāds Zvaigzne ABC”) ir Kristas Annas otrā grāmata – 2017. gadā iznāca viņas pirmais dzejas krājums “Medījot dzīvi” (“Apgāds Zvaigzne ABC”). 2021. gadā Krista Anna uzsākusi doktorantūras studijas Vācijā, brīvajā laikā organizē literatūras performances, kurās kopā ar citiem autoriem eksperimentē ar rakstīto un runāto vārdu.

Alise Golovacka nāk no klasiskās mūzikas pasaules, daudz gadus mācījusies pie profesora Imanta Sneibja, ieguvusi bakalaura grādu akadēmiskajā flautā, kādu laiku mācījusies arī Strasbūras Mūzikas konservatorijā. Pievērsusies arī citiem mūzikas stiliem – spēlē klavieres un flautu grupā “Tvērumi”, pēc JVLMA pabeigšanas sāku mācījusies džezu un improvizācijas mūziku pie Denisa Paškeviča. Pēdējos gados interesējas par citiem mūzikas instrumentiem – spēlē elektrisko basu rokgrupā “Nova Koma”, pasniedz klavierspēli Ernesta Lībieša rokmūzikas skolā. Šobrīd strādā mūzikas tehnoloģiju uzņēmumā “Gamechanger Audio”, kur ikdienā darbs notiek ar ģitāras efektu pedāļiem un sintezatoriem – darba dēļ acu lokā ir nonākuši tieši šie mūzikas radīšanas elementi. Pēdējā laikā aizrāvusies ar avangarda un free mūziku – radīšanu brīvā improvizācijas procesā.