Nezināmais Barons nezināmajā pasaulē

Krišjāņa Barona muzejs

2. augustā plkst. 18.00 Krišjāņa Barona muzejs (Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3-5) aicina uz sarunu “Nezināmais Barons nezināmajā pasaulē”, kas turpinās izstādē “Nezināmais Barons” aizsākto Dainu Tēva dzīves un daiļrades izzināšanu. Šoreiz sarunu vadīs IT vadībzinātnes students Eduards Lapiņš, un Latvijas pieredzes stāstos dalīsies RBS humanitāro zinātņu profesore, angļu un japāņu literatūras eksperte Chiaki Bems (Japāna, ASV).

Izstāde “Nezināmais Barons” rosina pievērsties Dainu tēva Krišjāņa Barona mazāk zināmiem dzīves faktiem, atrast to, kas līdz šim ir bijis palaists garām, nenovērtēts, nezināms vai mazāk zināms. Caur četrām dažādām tēmām, četriem pētniekiem un četrām Baronu dzimtas pārstāvju roku līnijām izstāde vēsta par Dainu tēva Krišjāņa Barona mazāk zināmiem dzīves faktiem.

Krišjānis Barons bija jaunatklājējs. Savos rakstos periodikā un neapšaubāmi arī folklorista darbībā viņš atklāja jaunus apvāršņus pasaules daudzveidībā un straujajā mainībā. 19. gadsimta reformas, kas mainīja uzskatus par pasauli, tautu un indivīdu, sasaucas ar 21. gadsimta izaicinājumiem. Sarunas galvenās tēmas: K. Barona retāk pieminētās intereses un dzīves notikumi, pasaulīgie uzskati un to tulkošana caur mūsdienu aktualitātēm un analogiem, piemēram, mākslīgo intelektu.

“Kādas bija un kā veidojās visu laiku ievērojamākā latvieša dažādās personības šķautnes? Kā mums atrast savējās? Vai mākslīgais intelekts šajā ceļā ir mūsu draugs vai bieds? Ko par to domātu K. Barons?” sarunā aplūkojamos jautājumus iezīmē muzeja speciālists Andris Ērglis.

Ieejas maksa pasākumā: 2,00 eiro. Skolēniem, studentiem senioriem: 1,50 eiro.