Noras Ikstenas romāna “Jōna” atvēršana

Jāņa Akuratera muzejs

Piektdien, 15. decembrī, plkst. 16.00 Jāņa Akuratera muzejā Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, notiks Noras Ikstenas romāna “Jōna” atvēršana. Pasākumā piedalīsies romāna autore, aktieris Gundars Āboliņš, kā arī mūziķis un komponists Raimonds Tiguls.

Nora Ikstena tikko atgriezusies no Gvadalaharas grāmatu meses Meksikā un piedalījusies Prozas lasījumos. Rakstniece uzlūkojama kā atpazīstamākā mūsdienu latviešu literatūras vēstnese pasaulē, jo viņas darbi, īpaši romāns “Mātes piens” (2015), tiek tulkoti un izdoti daudzās valodās arvien vairāk un vairāk.

Aktieris Gundars Āboliņš, kura tēlojums aizrāvis skatītājus, strādājot Jaunatnes, Dailes un Jaunajā Rīgas teātrī, bet kopš 2015. gada Minhenes teātrī Münchner Kammerspiele, allaž priecē arī ar burvīgiem radiolasījumiem. Piektdienas pēcpusdienā viņš lasīs priekšā no jaunā Noras Ikstenas romāna.

Muzicēs Raimonds Tiguls, kurš pārsteidz ar savām ambientās un elektroniskās mūzikas kompozīcijām. Viņš ieguvis Mūzikas ierakstu Gada balvu gan par albumu “Bay Lounge” (2003), gan, pat divās nominācijās, par albumu “Zils. Balts. Zaļš.” (2006).