Ojāra Vācieša 90. dzimšanas diena

Ojāra Vācieša muzejs

13. novembrī, Ojāra Vācieša 90. dzimšanas dienā, no plkst. 10.00 Ojāra Vācieša muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, aicina apciemot muzeju, kur varēs gan nesteidzīgi pakavēties Vāciešu ģimenes dzīvoklī un dārzā, gan arī satikties ar Ojāra Vācieša tuviniekiem.

No plkst. 10.00 Ojāra Vācieša muzeja durvis būs atvērtas rakstnieka dzimšanas dienas viesiem. “Varēsit pakavēties Vāciešu ģimenes dzīvokļa viesistabā, ieklausīties Ojāra Vācieša darbistabas klusumā. Lasīt Ojāra Vācieša dzeju un dzirdēt, kā to lasa pats Dzejnieks. Paspārdīt rudenīgās kļavlapas dārzā un izstaigāt maršrutu “Ojāra soļi”,” aicina muzejs.

Muzejā šobrīd arī aplūkojamas divas izstādes – pastāvīgā izstāde “Starp dzejoļiem”, kas papildina muzeja ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu, kā arī izstāde “Viens”, kas tapusi kopā ar Raiņa un Aspazijas māju. Tā stāsta par Ojāra Vācieša un Raiņa vientulības sajūtu, viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm.

Savukārt no plkst. 14.00 līdz 16.00 muzejā varēs satikt un aprunāties ar Ojāra Vācieša tuviniekiem – dēlu, mazdēlu un krustmeitu.

11. novembrī – Ojāru dienā – muzejs būs slēgts.

Foto: Juris Krieviņš