Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīvesvietām Jūrmalā

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Aptuveni 50 cilvēku lielas grupa dodas pastaigā pa Raiņa un Aspazijas dzīvesvietām jūrmalā. Ir apmākusies diena, viss apkārt ir ļoti zaļš. Cilvēks iet pa trotuāru prom no Pumpuru stacijas.

22. oktobrī plkst. 10.10 Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) aicina pievienoties kultūrvēsturiskai pastaigai, kurā varēs iepazīt Raiņa un Aspazijas dzīvesvietas Jūrmalā, izbaudīt jūras mieru un izzināt Raiņa un jūras attiecības izstādē “Rainis un jūra”.

Aptuveni septiņu kilometru garajā pastaigā tiks apskatīts Pēperkoku namiņš, kurā dzejnieki pavadīja pirmo mīlestības pilno vasaru, kopīgi celtā un šobrīd atjaunotā Jaundubultu vasarnīca, kurā tapusi Raiņa luga “Uguns un nakts”. Tālāk gar jūru pastaiga vedīs uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, kurā būs iespēja apskatīt izstādi “Rainis un jūra” un pastāvīgo ekspozīciju.

Gājienā dalībnieki arī aicināti padarīt piekrasti un jūru tīrāku, savācot ceļā pamanītos atkritumus.

Pastaiga noris projekta “Rainis un jūra” ietvaros, kura mērķis ir aktualizēt un radošā veidā atspoguļot Raiņa un jūras attiecības, atklājot to poētisko dažādību dzejā, aplūkot tās sadzīviskā un filozofiskā līmenī, kā arī iesaistošā un uz sadarbību vērstā veidā veicināt sabiedrības izpratni par jūras un piekrastes teritorijas problēmjautājumiem 21. gadsimtā.

Satikšanās gājienam Pumpuru stacijā plkst. 10.10.

Dalības maksa pārgājienā

Pieaugušajiem: 2 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem: 1,5 EUR, līdz 7 gadu vecumam: bez maksas.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.