Personību mājas dzīve

Ojāra Vācieša muzejs
Ojārs Vācietis pie klavierēm, LVU Filoloģijas fakultātes 2. kursa students, 1954. gadā. Nezināms fotogrāfs. Ojārs sēž pie klavierēm, rokas uzlicis uz taustiņiem, skatās un fotogrāfu. Fonā ir logs ar aizkaru.

Ojāra Vācieša muzejs un Memoriālo muzeju apvienība 9. novembrī plkst. 11.00 Ojāra Vācieša muzejā aicina uz lasījumiem “Personību mājas dzīve”.

Lasījumi pievērsīsies Memoriālo muzeju apvienības pārstāvēto personību mājas dzīvei. Dažādos aspektos tiks aplūkotas radošo personu mājas, sadzīve, dzīvesstils un radošais darbs. Sagaidot Ojāra Vācieša 90. dzimšanas dienu, lasījumu otrā daļa veltīta tieši Dzejnieka mājām un daiļradei.

Konferences programma

Pirmā daļa:

1. Jānis Zālītis. Zenta Mauriņa, Emilis Melngailis un Jānis Ziemeļnieks viesos pie Raiņa un Aspazijas.
  2. Maira Valtere. Avoti Akurateru ģimenes sadzīves pētīšanai 20. gs. 20.– 30. gados.
  3. Dace Vosa. Somiskas nianses latviskā namā. Jaņa un Ellijas Rozentālu dzīvesstils.

Otrā daļa:

1. Mārtiņš Bērziņš. Kritiķis Ojārs Vācietis?
  2. Dace Zālīte. “Bertas Alvīnes Vācietes vēstules dēlam Ojāram”, pētījums “Līzespasta vēstules” epistulārais un emocionālais kods.
  3. Dora Pauzere. “Dzīvoklis man tagad ir 89 kvadrātmetri un tajā var spēlēt futbolu [..]” jeb Dzīvoklis Nr. 3 Lielās Altonavas ielas 19. namā – vēstules, dokumenti, atmiņu pieraksti.
  4. Ieva Ķīse. Ojāra Vācieša dzīvoklis. Virtuve.

Foto un video materiāli var tikt izmantoti muzeja publicitātes pasākumos.