Piedzīvot Jāņus

Krišjāņa Barona muzejs

19. jūnijā plkst. 18.00 Krišjāņa Barona muzejs (Krišjāņa Barona iela 3–5, Rīga) un tradīciju kopa “Budēļi” aicina uz saulgriežu svinēšanu “Piedzīvot Jāņus!”.

“Piedzīvot Jāņus” no 2002. gada 12 gadus aicināja folkloriste, dziedātāja, mūziķe, komponiste Ilga Reizniece. Viņa ir vairāk nekā desmit gadus mācījusi īstenas saulgriežu svinēšanas tradīcijas, rosinājusi latvju tradīciju atdzimšanas kustību visur, kur dzīvo latvieši.

“Simtiem Latvijas vietās mācījās svinēt Jāņus, siet sieru, darīt alu, rūpēties par svētku tērpu. Krišjāņa Barona muzeja kolektīvs ir gandarīts par to, ka toreiz, tālajā 2002. gadā, Ilga mūs aicināja līdzdarboties šajā skaistajā sirdsdarbā. Mums ir patiess prieks, ka šobrīd redzam, ka Jāņu gaidīšanas laikā viss turpinās: Jāņus piedzīvot aicinās stūru stūros Latvijā,” stāsta Krišjāņa Barona muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa.

“Mūsu muzejā šajos gados skanējušas Ilgas dziedātās dziesmas, un visus gadus tradīciju kopa “Budēļi” bijusi šajā laikā ar mums.”

Arī šogad, tuvojoties gada īsākajai naktij, Krišjāņa Barona muzejs aicina atkārtot Jāņu dziesmas un tradīcijas, kā arī sola iemācīt kādu “ātrā siera” recepti.

Pasākumam tiks nodrošināts tulkojums ukraiņu un angļu valodā.

Ieeja: 2 eiro, senioriem, studentiem: 1 eiro.