Pieskārieni dvēselei

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, 18. martā plkst. 18.00 aicina kopā svinēt Aspazijas dzimšanas dienu pasākumā “Pieskārieni dvēselei”, sajūtot un pieskaroties Aspazijai caur sarunām, mūziku, dzeju un arī taktilu sajūtu piedzīvojumu.

Aspazijas dzimšanas diena 16. martā ik pavasari ir kā avots spēkam, un šogad jo īpaši atgādina būtisko – dzīvības spēku un trauslumu, dzīves un ikvienas personības mūžīgo kustību un attīstību. Dzīvības spēku pasākumā varēs smelties Aspazijas dzejā, klaviermūzikā dziedātājas Vinetas Elksnes izpildījumā un sarunās par aicinājumu un spēka avotu meklējumiem.

Muzeja viesiem būs iespēja doties Aspazijas “Sajūtu ceļojumā”, kas caur maņām – tausti, skaņu, smaržu – vēsta par dzejniecei svarīgiem dzīves brīžiem, bērnības atmiņām un ikdienas priekiem. “Sajūtu ceļojums” ir 2021. gada vasarā radīta programma ir taktils sajūtu piedzīvojums, kas ļauj iepazīt dzejnieku sajūtu pasauli un muzeju kā draudzīgu vietu cilvēkiem ar redzes grūtībām. Programma īpaši veidota cilvēkiem ar redzes grūtībām, bet pieejama ikvienam interesentam.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Pasākumu var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bērniem līdz 18 gadu vecumam sertifikāts nav vajadzīgs.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.