Dzejas pavedieni cauri gadsimtiem un robežām. Rainis un Baltkrievija

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Baltkrievu diasporas organizācija Latvijā “Supolka” 26. martā plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, aicina uz sarunu pēcpusdienu “Dzejas pavedieni cauri gadsimtiem un robežām. Rainis un Baltkrievija”. Tajā būs iespējams uzzināt par Raiņa literāro darbību un atbalstu baltkrieviem, kā arī par dziļajām kultūras saitēm starp tautām.

Izjūtot patiesu solidaritāti ar ukraiņu tautu, baltkrievi domā par kopīgo abu tautu traģiskajā liktenī. Pirms 104 gadiem, 1918. gada 25. martā, tika pasludināta Baltkrievijas neatkarība. Diemžēl Pirmais pasaules karš neļāva Baltkrievijai ilgi pastāvēt, jo jau decembrī tās teritoriju ieņēma boļševiki. Šobrīd vēsture atkārtojas – neatkarīgā Baltkrievija atkal atrodas zem tās austrumu kaimiņa valdonīgās rokas.

“Jau pusotru gadu mūsu valstī norisinās bezprecedenta represijas: 1100 politieslodzīto, 40 000 aizturēto, simtiem tūkstošu cilvēku ir spiesti pamest savu valsti, baidoties no politiskās un kriminālās vajāšanas. Visas nevalstiskās sabiedriskās organizācijas ir likvidētas. “Attīrītā” Baltkrievija kļuvusi par piemērotu starta laukumu iebrukumam: slēpjoties aiz baltkrievu iedomātās “neitralitātes”, Krievija izmantoja valsti, lai uzbruktu Ukrainai.

Tāpēc šobrīd ir laiks atcerēties Raini, viņa biogrāfiju un sabiedrisko darbību. Atcerieties viņa atbalstu baltkrievu kultūrai Latvijā un baltkrievu diasporas nacionālo interešu aizstāvību Saeimā, draudzību ar baltkrievu rakstniekiem un braucienu uz Baltkrieviju. Mūsdienās vairāk nekā jebkad agrāk mums visiem ir vajadzīga solidaritāte un savstarpējs atbalsts  cīņā pret kopējo ļaunumu,” stāsta biedrības “Supolka” pārstāvji un pasākuma organizatori.

Sarīkojuma noslēgumā tā dalībniekiem būs iespēja atstāt pie muzeja žoga lentes ukraiņu un baltkrievu karogu krāsās.

Reģistrācija pasākumam, izmantojot saiti.

Pasākums notiks baltkrievu un latviešu valodā.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Pasākumu var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam sertifikāts nav vajadzīgs.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.