Ekskursija “Rozentālu vasaras”

Janis Rozentāls “Uz laipas”. 1905. Foto: Normunds Brasliņš.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs (Rīga, Alberta iela 12–9) šovasar aicina apmeklēt muzeja speciālistu vadītās tematiskās ekskursijas, kas veltītas dažādiem Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa dzīves un daiļrades aspektiem. Pirmā no ekskursijām “Rozentālu vasaras” – stāsts par Jaņa un Ellijas Rozentālu atpūtas periodiem gan Latvijā, gan Somijā – notiks jau 15. jūnijā plkst. 18.00.

20. gadsimta sākumā Alberta ielas 12. nama 9. dzīvoklis bija gleznotāja Jaņa Rozentāla un viņa sievas, somu dziedātājas Ellijas Forseles-Rozentāles ģimenes mājoklis. Neilgu laiku kā apakšīrnieks kādā no plašā dzīvokļa istabām mitinājās arī rakstnieks Rūdolfs Blaumanis.

Tematisko ekskursiju ciklā aicinām veikt “ceļojumu pagātnē” un uzzināt, kā ritēja ikdiena Rozentālu namā, kādas izmaiņas laika gaitā piedzīvojusi Alberta iela un kur vēl Rīgā ir vietas, kas saistītas ar Jani Rozentālu un Rūdolfu Blaumani. Dažas no ekskursijām noritēs tikai muzejā, bet dažas vedīs arī ārpus muzeja telpām pilsētas ielās.

Pavisam tiks piedāvātas piecas tematiskās ekskursijas:

  • 15. jūnijs plkst. 18.00 “Rozentālu vasaras” (ekskursija muzejā);
  • 6. jūlijs plkst. 18.00 “Jūgendstils gleznotāja mājoklī” (ekskursija muzejā);
  • 23. jūlijs plkst. 11.00 “Rūdolfa Blaumaņa dzīve Rīgā” (ekskursija muzejā);
  • 39. jūlijs plkst. 17.00 “Rozentāla Rīga” (ekskursijas sākums muzejā, turpinājums Rīgas ielās);
  • 13. augusts plkst. 11.00 “Alberta iela cauri laikiem” (ekskursijas sākums muzejā, turpinājums Alberta ielā).

 

Pirmā ekskursija “Rozentālu vasaras”, kas notiks 15. jūnijā plkst. 18.00, vēstīs par laiku, ko Janis un Ellija Rozentāli visbiežāk pavadīja ārpus pilsētas, Latvijas un Somijas laukos. Jaņa Rozentāla dzimtā puse – Saldus, Puzenieku muiža Ziemeļkurzemē, Sigulda, Koknese, arī Nummela – ciemats Somijā, kur atradās Ellijas dzimtai piederoša vasarnīca, – tie ir tikai daži no pieturas punktiem, un katrs no tiem saistīts ar notikumiem, leģendām un Rozentāla radītiem mākslas darbiem.

Biļešu cenas: Ekskursija muzejā: 2.50 EUR, skolēniem, studentiem un senioriem 1.50 EUR.