Rožu dārza svētki “Jasmuižā”

Raiņa muzejs "Jasmuiža"

Biedrība “Sabiedriskais centrs Aizkalne” un Raiņa muzejs “Jasmuiža” 30. jūlijā plkst. 15.00 aicina uz Rožu dārza svētkiem Jasmuižas parkā (Preiļu novads, Aizkalne), kuros gaidāmas meistardarbnīcas, izzinošas sarunas, kā arī aktiera un mūziķa Jura Hirša akustiskais koncerts.

Popularizējot gadsimtiem senās rožu audzēšanas tradīcijas, rožu speciāliste Aira Gribonika-Upeniece un agronome, dārzkopības speciāliste, pieredzējusi rožu audzētāja Ināra Ivanova iepazīstinās ar dažādām rožu šķirnēm, dalīsies pieredzē par to stādīšanu, audzēšanu un kopšanu, potēšanu, kā arī nodemonstrēs, kā pareizi iestādīt rozes stādu.

Dārza svētku apmeklētāji varēs piedalīties arī dažādās meistardarbnīcās. Bitenieki no Pelēču pagasta Ilze Platace un Guntis Skuķis piedāvās izliet savu vaska sveci. Mākslinieces un amatnieces Anitas Puncules vadībā būs iespēja darināt rožu ziepes. Savukārt kūku cepējas Solvitas Kleinartes vadībā jaunākie pasākuma apmeklētāji varēs izveidot saldās mastikas rozītes.

Pasākuma laikā būs skatāma arī vietējo iedzīvotāju audzēto rožu izstāde, varēs iegādāties rožu stādus, kā arī uzdāvināt rozi muzeja dārzam.

Darbosies Preiļu pludmales kafejnīca “Pampūkas” ar īpašo rožu svētku garšas piedāvājumu.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Ieeja muzejā par īpašo svētku cenu: 1,00 EUR

Pasākumu atbalsta Viduslatgales pārnovadu fonds un Preiļu novada dome.