Rūdolfa Blaumaņa Rīga

Svētdien, 6. novembrī, plkst. 13.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs Rīgā, Alberta ielā 12–9, aicina uz tematisko ekskursiju “Rūdolfa Blaumaņa dzīvesvietas Rīgā”.

Rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa (1863–1908) dzīve aizritēja starp laikrakstu darbiem, sabiedriskiem pasākumiem Rīgā un aizrautīgu radošo darbu, pastaigām dabā “Braku” apkārtnē. Rakstnieka darbos visbiežāk darbība norisinās lauku sētās vai muižas vidē, un pilsēta tikai pa retam parādās kādā dzejolī vai stāstā. Rakstniece Anna Brigadere kolēģa dzīves ritmu atmiņās raksturojusi: “Ja pārpūlēšanās un nogurums vai arī kāds iznēsāts darbs, kas prasīja radīšanas klusuma, to vilka uz Ērgļiem, tad drīz vien neklusināmas slāpes pēc sabiedrības to dzina atpakaļ.”

Jau no 12 gadu vecuma Rūdolfa Blaumaņa gaitas nesaraujami ir saistītas ar Rīgu, un tas turpinās visa mūža garumā. Pirmais iestaigātais ceļš ved no pansijas Aleksandra ielā uz skolu Palasta ielā Vecrīgā. 30 gadus vēlāk turpat aiz stūra pansijas ēkai Blaumanis īrēja divistabu dzīvokli Lielās Ņevas ielā, kas vēlāk nosaukta rakstniekam par godu. Tā cauri gadiem R. Blaumanis ir īsāku vai garāku laiku dzīvojis vairāk nekā 15 vietās Rīgā. Tematiskās ekskursijas laikā būs iespēja aplūkot daļu no ēkām vai ēku vietām, kur rakstnieks dzīvojis, un uzzināt, kas aktuāls bijis rakstnieka dzīvē tobrīd.

 

Ekskursijas sākums J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā Alberta ielā 12-9, noslēgums pie Vērmanes dārza (K. Barona iela 10). Pastaigas ilgums apmēram 3–3,5 stundas.

 

Biļešu cenas

Ekskursija muzejā: 2,50 eiro, skolēniem, studentiem un senioriem: 1,50 eiro.