Sapnis par Itāliju. Tikšanās ar māksliniekiem

Raiņa un Aspazijas vasarnīca

22. aprīlī plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 notiks tikšanās ar izstādes “Rainis un sapnis par Itāliju” māksliniekiem. Izstādē gleznās un medaļās atklājas Raiņa un mākslinieku mīlestība pret valdzinošo Itāliju, to papildina arī materiāli par Raiņa ceļojumu uz šo saulaino zemi.

Itālijas daba, vēsture, personības un kultūras mantojums ir neapsīkstošs iedvesmas avots visai cilvēcei. Tās maģisko spēku sajutis arī Rainis, vairākkārt viesojoties saulainajā Itālijā. Dzejas Olimpā blakus nostājas Dievišķais Dante un mūsu Rainis, jo abi dzejnieki pievērsās apcerei par katra cilvēka sūtību, vientulības sāpēm un garīgo izaugsmi. Dante un Rainis bija katrs savas tautas Lielie Trimdinieki. Caur dzejas tēliem viņi ieskatījās savos sirds dziļumos un šodien iededzina gaismu lasītāju dvēselē un pasaulē.

Izstādē “Rainis un sapnis par Itāliju” Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki izstāda savus darbus – gleznas un medaļas – kuros atklājas Raiņa mīlestība pret saulaino sapņu zemi ― Itāliju, kā arī pašu mākslinieku sajustais Itālijas valdzinājums un daudzveidība. Tos papildina materiāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja Raiņa kolekcijas par Raiņa ceļojumiem uz Itāliju.

Izstādē piedalās Dantes Aligjēri biedrības mākslinieki Aleksejs Naumovs, Maira Veisbārde, Andris Bērziņš, Vija Dzintare, Laine Kainaize, Imants Ozoliņš, Sarmīte Caune, Raimonda Strode, Jānis Strupulis, Liene Ūlande, Lauma Palmbaha, Inese Sudare.