Saruna ar Andri Akmentiņu

Andreja Upīša memoriālais muzejs
Afišā redzama Andra Akmentiņa grāmata "Meklējot Ezeriņu". Saruna ar Andri Akmentiņu 23. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā.

23. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks tikšanās ar rakstnieku un dzejnieku Andri Akmentiņu, tādējādi turpinot šosezon aizsākto sarunu ciklu ar romānu un literatūrzinātnisko monogrāfiju sērijas „Es esmu…” autoriem. Sarunu ciklā iecerēts atskats uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem, tajos aprakstītajām kultūrvēsturiski nozīmīgajām personībām un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Pēc viena no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā – vēstures romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) – tās iniciatori 2018. gadā nolēma spert nākamos soļus ar vēl jo iespaidīgāka literāra projekta īstenošanu. Šoreiz, lai radītu Latvijas kultūras vēsturē unikālu un līdz šim nebijušu literatūras un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu, vienkopus pulcēti ne tikai dažādu paaudžu un literārās pieredzes rakstnieki, bet arī literatūrzinātnieki, kuru redzeslokā nonākušas 13 Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgas personības – sākot ar Annu Brigaderi un beidzot ar Ilzi Šķipsnu. 2020. gadā sērijā tika publicēti pirmie literātu darbi – Andra Zeibota romāns „Krauklis”, Ingas Gailes romāns „Rakstītāja”, Laimas Kotas romāns „Cilvēks ar zilo putnu”, bet 2021. gadā līdz šim publicēts Andra Akmentiņa romāns „Meklējot Ezeriņu”, Ilzes Jansones romāns „Laika rēķins” un Māra Bērziņa romāns „Nākotnes kalējs”.

Sarunā tiksimies ar Andri Akmentiņu, kura romāns “Meklējot Ezeriņu” (2021) veltīts vienam no talantīgākajiem un ietekmīgākajiem latviešu modernisma prozas klasiķiem – Jānim Ezeriņam (1891–1924). Šis ir Andra Akmentiņa otrais romāns; par vēsturisko romānu “Skolotāji” (2018) rakstnieks saņēmis atzinīgu vērtējumu literatūras kritiķu lokā, tostarp arī saņēmis Dzintara Soduma balvu un AKKA/LAA Autora balvu.

Jau turpmākajās nedēļās Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāmas nākamās tikšanās ar sērijas autoriem – rakstnieci Ilzi Jansoni un rakstnieku un dzejnieku Andri Zeibotu.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu klātienē var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sarunu būs iespējams vērot arī attālināti, pieslēdzoties interneta translācijas tiešsaistei. Biļetes ir iespējams iegādāties muzejā vai ar pārskaitījumu pirms pasākuma laika – katras iegādātās biļetes īpašnieks saņems unikālu saiti ar pieeju video tiešraides translācijai.

Ieejas maksa: 5.00 EUR

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.