Saruna ar Andri Zeibotu

Andreja Upīša memoriālais muzejs

Piektdien, 8. oktobrī, plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks tikšanās ar rakstnieku Andri Zeibotu, tādējādi noslēdzot šosezon aizsākto sarunu ciklu ar romānu un literatūrzinātnisko monogrāfiju sērijas „Es esmu…” autoriem. Sarunu ciklā iecerēts atskats uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem, tajos aprakstītajām kultūrvēsturiski nozīmīgajām personībām un citām intriģējošām niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Pēc viena no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā – vēstures romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” (2014–2018) – tās iniciatori 2018. gadā nolēma spert nākamos soļus ar vēl jo iespaidīgāka literāra projekta īstenošanu. Šoreiz, lai radītu Latvijas kultūras vēsturē unikālu un līdz šim nebijušu literatūras un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu, vienkopus pulcēti ne tikai dažādu paaudžu un literārās pieredzes rakstnieki, bet arī literatūrzinātnieki, kuru redzeslokā nonākušas 13 Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgas personības – sākot ar Annu Brigaderi un beidzot ar Ilzi Šķipsnu. 2020. gadā sērijā tika publicēti pirmie literātu darbi – Andra Zeibota romāns „Krauklis”, Ingas Gailes romāns „Rakstītāja”, Laimas Kotas romāns „Cilvēks ar zilo putnu”, bet 2021. gadā līdz šim publicēts Andra Akmentiņa romāns „Meklējot Ezeriņu”, Ilzes Jansones romāns „Laika rēķins” un Māra Bērziņa romāns „Nākotnes kalējs”.

Sarunā tiksimies ar rakstnieku, dzejnieku un dramaturgu Andri Zeibotu, kura romāns „Krauklis” (2020) veltīts dzejniekam Jānim Ziemeļniekam (1897–1930). Ziemeļnieka dzeja bija ārkārtīgi populāra pagājušā gadsimta 20. gados, taču kopumā dzejnieka literārā artava pēdējos gadu desmitos ir bijusi nepelnīti aizmirsta. Ar romānu „Krauklis” pagājušajā gadā tika uzsākta romānu sērija „Es esmu…”. Tā ir Andra Zeibota piektā prozas grāmata, un jau šogad tai sekoja romāns „Lēngaitis”, kurā vērsta uzmanība uz citām Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgām personībām – Zentu Mauriņu un Konstantinu Raudivi.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu klātienē var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Līdzas sertifikātam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sarunu būs iespējams vērot arī attālināti, pieslēdzoties interneta translācijas tiešsaistei. Biļetes ir iespējams iegādāties muzejā vai ar pārskaitījumu pirms pasākuma laika – katras iegādātās biļetes īpašnieks saņems unikālu saiti ar pieeju video tiešraides translācijai.